Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 maja 2020, 12:40

autor: Entelarmer

Netflix kręci serial komediowy o superbohaterach z The Rockiem

Serwis The Hollywood Reporter donosi o pozyskaniu przez platformę Netflix serialu komediowego Ball and Chain. Główne role zagrają Dwayne Johnson oraz Emily Blunt, którzy wcielą się w superbohaterskie małżeństwo.

Dwayne „The Rock” Johnson oraz Emily Blunt dopiero co pracowali ze sobą na planie nadchodzącej Wyprawy do dżungli Jaume’a Collet-Serra, a już zapowiedziano ich kolejną wspólną produkcję. Tą będzie nowy serial komediowy Netfliksa z motywem superbohaterskim Ball and Chain na podstawie komiksu z lat 90. o tym samym tytule. Za ekranizację dzieła Scotta Lobdella, Ale Garzy oraz Richarda Benetta odpowiada Emily V. Gordon (The Big Sick) oraz wytwórnie Seven Bucks Productions, Misher Films i debiutujący zespół Emily Blunt Ledbury Productions.

Netflix kręci serial komediowy o superbohaterach z The Rockiem - ilustracja #1
Dwayne Jonhson i Emily Blunt wystąpią razem na planie kolejnej produkcji.

Fabuła Ball and Chain skupia się na małżeństwie Edgara i Mallory Bulsonów. Ich związek nie należy do najszczęśliwszych i po trzech burzliwych latach postanawiają wnieść sprawę o rozwód. Jednak nagle wszystko się zmienia. Spadający meteoryt obdarza ich nadludzkimi zdolnościami, ale jest jeden haczyk: ich moce działają tylko wtedy, gdy są razem. Tak więc jeśli Edgar oraz Mallory chcą korzystać z nowo nabytych umiejętności, muszą raz jeszcze spróbować uratować swoje małżeństwo. Tak zaczyna się kariera superbohaterskiego duetu: Thunderballa oraz Chain Lightning

Netflix kręci serial komediowy o superbohaterach z The Rockiem - ilustracja #2
Czy pokusa supermocy wystarczy do uratowania związku Bulsonów?

O samej ekranizacji Ball and Chain słyszeliśmy już tydzień temu dzięki serwisowi Deadline, ale dopiero teraz potwierdzono (via Hollywood Reporter) zaangażowanie Netfliksa. Wciąż jednak nie podano choćby przybliżonego terminu premiery, co zresztą nie dziwi. Sytuacja z koronawirusem wciąż jest niepewna i nawet zapowiedziana na lato Wyprawa do dżungli została przełożona na przyszły rok. W tym kontekście ustalanie daty debiutu serialu przed rozpoczęciem jego produkcji mija się z celem.