Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lipca 2019, 09:22

autor: Adrian Werner

Netflix chwali się rekordami Stranger Things 3

Trzeci sezon Stranger Things okazał się prawdziwym przebojem, uzyskując najlepszy debiut w historii serwisu Netflix.

Użytkownicy Netfliksa oszaleli na punkcie Stranger Things. - Netflix chwali się rekordami Stranger Things 3 - wiadomość - 2019-07-09
Użytkownicy Netfliksa oszaleli na punkcie Stranger Things.

W zeszłym tygodniu na Netfliksie ukazał się trzeci sezon serialu Stranger Things 3. Okazał się on wielkim sukcesem i ustanowił nowy rekord streamingowej platformy. Firma pochwaliła się, że produkcja zaliczyła najlepszy debiut w historii serwisu. W ciągu czterech dni od premiery pierwszy odcinek obejrzano na 40,7 mln kont użytkowników. Co więcej, na 18,2 mln prześledzono już wszystkie epizody.

Warto tutaj dodać, że Netflix traktuje produkcję jako „obejrzaną”, jeśli na danym koncie wyświetlono przynajmniej 70% odcinka lub filmu.

Wynik trzeciego sezonu Stranger Things jest lepszy niż jakiegokolwiek innego serialu w historii Netfliksa. Inny tegoroczny przebój w postaci Umbrella Academy obejrzano na 45 mln kont w pierwszym miesiącu od premiery. W analogicznym okresie Sex Education oraz You uzyskały po 40 mln.

Netflix podkreślił również, że nowe Stranger Things pobiło także wyniki wszystkich filmów na tej platformie. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu firma chwaliła się nowym rekordem w tej kategorii ustanowionym przez Murder Mystery. W ciągu trzech pierwszych dni produkcja została obejrzana na 30,87 mln kont użytkowników.

Trzeci sezon Stranger Things zadebiutował 4 lipca tego roku. Produkcja składa się z ośmiu odcinków i wszystkie z nich udostępniono równocześnie. Twórcy nie tylko uzyskali wyśmienite wyniki oglądalności, ale zachwycili również krytyków. Według serwisu Rotten Tomatoes 90% recenzji jest pozytywnych.

  1. Stranger Things – najlepsze ciekawostki i easter eggi z Hawkins
  2. Stranger Things – oficjalna strona serialu