Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2022, 18:38

Reżyser Dystryktu 9 spożytkuje talent, tworząc cyberpunkowe battle royale

Poznaliśmy tytuł gry, nad którą pracuje Neill Blomkamp – filmowy reżyser znany m.in. z Dystryktu 9. Jest to cyberpunkowe „battle royale 2.0” pt. Off the Grid.

W lipcu zeszłego roku informowaliśmy Was, że w założonym w 2020 roku studiu Gunzilla Games pracuje Neill Blomkamp. Ów filmowy reżyser, który stanął za kamerą kinowych hitów takich jak Dystrykt 9 czy Elizjum, miał być odpowiedzialny za prowadzenie zespołu kreatywnego, by ten obrał konkretny kierunek artystyczny w nieujawnionej wówczas produkcji – adekwatny do jej rozgrywki i „architektury”.

Biorąc pod uwagę dorobek Blomkampa, już wtedy można było pokusić się o przypuszczenie, że tytuł zostanie osadzony w klimacie science fiction. I tak rzeczywiście będzie – wiemy to, gdyż serwis GameSpot przeprowadził wywiad z rzeczonym reżyserem. Była ku temu nie lada okazja, bo studio Gunzilla Games postanowiło wreszcie oficjalnie ujawnić swoją grę. Co powiecie na utrzymaną w cyberpunkowej stylistyce strzelankę battle royale? Na to bowiem zapowiada się Off the Grid.

Premiera produkcji ma się odbyć w 2023 roku na PC, PS5 i XSX/S. Poniżej zaś obejrzycie jej pierwszy trailer.

„Battle royale 2.0”

Neill Blomkamp określa tytuł mianem „battle royale 2.0” – sugerując, że deweloper dąży do zrewolucjonizowania gatunku. W jaki sposób?

Próbujemy zaimplementować historię w taki sposób, aby gracze mieli możliwość zaangażowania się w rozgrywkę battle royale bądź zanurzenia się w fabule i misjach, przypominających kampanię nastawioną na narrację.

Fabuła i miejsce akcji

Opowieść ma nam pozwolić rzucić się w ogień korporacyjnej wojny, w której trzy frakcje walczą o dostęp do zlokalizowanej na dystopijnej tropikalnej wyspie windy kosmicznej, prowadzącej do asteroidy. Możliwość pozyskiwania jej cennych zasobów to oczywiście szansa na wzbogacenie się, więc walka ma być wyjątkowo krwawa, pełna zabójstw i sabotażu. Po stronie której z grup (jeszcze nieprzybliżonych) staniemy, by zdobyć chwałę i udział w rynku, będzie zależało tylko od nas.

Blomkamp w swojej „bańce”

Trudno stwierdzić, co wyjdzie z tego projektu, ale wydaje się, że warto mieć go na oku. O spójność przedstawionego świata można być raczej spokojnym, gdyż Neill Blomkamp ma niemałe doświadczenie w kreowaniu przekonujących realiów, stanowiących tło dla walki między megakorporacjami. Do 2023 roku na pewno otrzymamy więcej informacji na temat zarówno ich, jak i gry Off the Grid w ogóle.