Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 25 maja 2020, 13:32

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Najbardziej obawiam się własnej gry - zawodnik o meczach Wedel Up!

Dzisiaj oraz jutro rozegrane zostaną ćwierćfinały turnieju Legends of Runeterra CUP by Wedel Up!. Przy okazji udało nam się odbyć krótką rozmowę z jednym z uczestników - Maciejem „duofanel” Janikiem. Zawodnik opowiedział nieco o turnieju oraz profesjonalnej scenie Legends of Runeterra.

Najbardziej obawiam się własnej gry - zawodnik o meczach Wedel Up! - ilustracja #1
Ćwierćfinały Legends of Runeterra CUP by Wedel Up! rozpoczynają się już dzisiaj.

Dzisiaj oraz jutro (tj. 25 i 26 maja) odbędą się ćwierćfinały turnieju Legends of Runeterra CUP by Wedel Up!, który organizujemy dla Was wraz z marką E. Wedel oraz firmą Riot Games. Zagrają w nim Alanzq, Brykacz, Cypis, Wilq, duofanel, Entuzjasta, damaneks oraz JaJanken.

Udało nam się porozmawiać z jednym z zawodników – Maciejem „duofanel” Janikiem – który przyznał, że sam uważa się za jednego z faworytów turnieju, ale bierze pod uwagę, że w każdej chwili jego przeciwnicy mogą go zaskoczyć. Według niego największym wrogiem jest on sam i stres podczas rozgrywek.

Uważam się za jednego z faworytów, ale biorę pod uwagę, że w każdej chwili mogę być zaskoczony line-upem przeciwnika (przygotowanymi taliami – przyp. red.) albo źle rozegram mecz i pożegnam się z turniejem chociażby jutro.

Z mojego doświadczenia w grach karcianych wynika, że na turniejach najważniejsza jest solidna gra. Więc przyznam szczerze, że najbardziej obawiam się własnej gry i robienia durnych błędów, które wyjątkowo często zdarzają się na turniejach.

Duofanel zapytany o swoich przeciwników powiedział, że z racji tego, iż profesjonalna scena LoR-a dopiero raczkuje, nie poznał jeszcze wszystkich nicków. Osobiście zna się tylko z Cypisem, ale kojarzy także Alanzq, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych streamerów tej gry. Tym samym ma nadzieję, że Riot Games wkrótce podzieli się planami dotyczącymi profesjonalnej sceny Legends of Runeterra, bowiem już teraz społeczność regularnie tworzy własne rozgrywki, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Podoba mu się również organizowanie tak dużych inicjatyw jak turnieje Wedel Up! i uważa, że kolejna edycja będzie mogła pochwalić się jeszcze większą popularnością ze strony polskich zawodników.

Próbowaliśmy także dowiedzieć się od duofanela, czy chciałby pozbyć się jakiegoś konkretnego regionu z gry. O dziwo, odpowiedział, że wręcz przeciwnie. Nie może się doczekać dodania kolejnych. Przede wszystkim czeka na Pustkę i tym samym kartę w postaci jego ulubionego bohatera z League of Legends – Malzahara.

Dziękujemy Maciejowi „duofanel” Janikowi za tę krótką rozmowę. Zagra on swój ćwierćfinał już jutro, więc obserwujcie nas na Twitterze, aby być na bieżąco z wynikami rozgrywek. Od półfinałów postaramy się dla Was zorganizować transmisje z rozgrywek (jest to nadal utrudnione z powodu braku trybu obserwatora w grze).

Poniżej prezentujemy zaktualizowaną drabinkę turnieju oraz harmonogram dalszych etapów.

Drabinka turnieju:

Harmonogram:

Nagrody w turnieju Legends of Runeterra CUP by Wedel Up!

1. miejsce - 8 000 zł

2. miejsce – 4 000 zł

3. miejsce – 3 000 zł

4. miejsce – 2 000 zł

5-8. miejsce – 1 000 zł

Co więcej, dla uczestników 1/8 finału oraz wielkiego finału przewidziane są także słodkie upominki od marki E.Wedel.

Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników! Szczegółowe informacje wraz z regulaminem turnieju znajdziecie na naszej stronie. #zostanwdomu i śledź pojedynki zawodników w słodkim turnieju Legends of Runeterra CUP by Wedel Up!