Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2015, 14:46

autor: Adrian Werner

Nadjeżdża Drive!Drive!Drive!, czyli gra, w której weźmiemy udział w kilku wyścigach jednocześnie

Studio Different Cloth zapowiedziało nietypową grę samochodową Drive!Drive!Drive!, w której będziemy brali udział w kilku rozgrywanych równoległe wyścigach.

Znane m.in. z serii Dragon Fantasy studio Different Cloth poinformowało, że pracuje nad projektem Drive!Drive!Drive!. Sadząc po pierwszych informacjach i materiałach video może się on okazać najświeższą gra wyścigową od dłuższego czasu, gdyż wymusi na graczach ściganie się na kilku trasach jednocześnie. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Autorzy nie mogą na razie podać konkretnej daty premiery i zamiast tego ograniczają się do stwierdzenia, że nastąpi ona w przyszłym roku. Wydawcą tytułu będzie firma Choice Publishing.

Idea stojąca za projektem jest prosta. Podczas każdej rozgrywki będziemy brali udział w kilku równoległych wyścigach. Każdy z nich toczyć się ma na innym torze oraz z udziałem innych kierowców. Oczywiście, nikt nie będzie od nas wymagał jednoczesnego sterowania wieloma samochodami. Zamiast tego otrzymamy opcję swobodnego przełączania się pomiędzy autami w dowolnym wybranym przez nas momencie.

Gdy my będziemy kierowali jednym samochodem, kontrolę nad pozostałymi przejmą wirtualni kierowcy korzystający ze sztucznej inteligencji. Cała zabawa tkwić ma w tym, że wszyscy ci zawodnicy będą skończonymi idiotami, o skromnych umiejętnościach i tendencji do podejmowania najgłupszych możliwych decyzji.

Jednocześnie ich niekompetencja ma być bardzo przewidywalna. Tym samym, aby odnosić sukcesy będziemy musieli sprawnie gospodarować naszą uwagą oraz nauczyć się rozpoznawać, kiedy musimy osobiście przejąć kierownicę, a kiedy według przewidywań możemy na chwilę zostawić kierowców samych sobie. Zabawę urozmaici fakt, że tory zlokalizowane będą w różnych galaktykach i zaoferują odmienne prawa grawitacji. Dodatkową atrakcją ma być łatwy w użyciu edytor map.

Drive!Drive!Drive! zaoferuje mocno stylizowaną oprawę graficzną, opartą głównie na jednokolorowych wektorach. Obiecująco zapowiada się soundtrack, za który odpowiada zespół muzyczny ZOMBIE.

  1. Drive!Drive!Drive! – oficjalna strona gry