Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2021, 20:06

Nadciąga GRIT - battle royale na Dzikim Zachodzie

Nowa gra battle royale - GRIT - pojawiła się właśnie w ramach zamkniętych beta-testów na platformie Steam. Dosiądź swojego wierzchowca i zmierz się z innymi graczami na Dzikim Zachodzie.

Wybiło południe, w Twojej kaburze świeżo nabity rewolwer - wsiadasz na konia i prędko zmierzasz w stronę zaciętej bitwy pomiędzy dziesiątkami innych kowbojów, uciekając przed niszczycielską burzą nadchodzącą z oddali. Tak prezentuje się GRIT, czyli nadchodząca produkcja battle royale od nowego studia GRIT Team, rozgrywająca się na Dzikim Zachodzie, w którą możemy zagrać w ramach zamkniętych beta-testów na platformie Steam. Aby wziąć w nich udział, należy otworzyć kartę gry w sklepie, a następnie kliknąć przycisk „Poproś o dostęp”.

GRIT oferuje klasyczne doświadczenie battle royale dla stu graczy osadzone w realiach Dzikiego Zachodu. W grze możemy samodzielnie, w parach lub w czteroosobowym zespole zmierzyć się z innymi kowbojami. Od śmierci uratuje nas podobny do znanego z Call of Duty: Warzone system pojedynków jeden na jednego, w których zwycięstwo pozwoli wrócić na pole bitwy.

Uzbrojenie składa się z ponad 20 egzemplarzy o różnej sile rażenia, a pod uwagę musimy wziąć także balistykę pocisków. Dostępny jest również szereg dodatkowego wyposażenia, które ma nam pomóc w osiągnięciu zwycięstwa. Ważna częścią GRIT są karty profitów, które definiują nasz styl rozgrywki i to one decydują o roli w zespole - zaczynając od zręcznego, agresywnego rewolwerowca aż po spokojnego, trzymającego się na uboczu medyka.

Nadciąga GRIT - battle royale na Dzikim Zachodzie - ilustracja #1

Krajobraz mapy wygląda obiecująco. Do zwiedzenia oddano nam piaszczyste obszary, opuszczone miasteczka, rafinerie ropy, jak i zarośnięte lasami tereny zielone czy pokryte śniegiem wzgórza. Znaczącym aspektem produkcji jest poruszanie się na różniących się od siebie prędkością czy wagą rumakach, które służą nie tylko jako środek transportu, ale także w postaci broni samej w sobie.

Gra zostanie wydana na PC we wrześniu bieżącego roku, a jej premierę poprzedzi wczesny dostęp, który ruszy wiosną. Obecna faza beta-testów potrwa do 5 kwietnia.