Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2021, 19:42

autor: Agnieszka Adamus

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga opóźnione; nowy termin premiery nie jest znany

Warner Bros. Interactive Entertainment i TT Games ogłosiły, że przewidywana na tę wiosnę premiera LEGO Star Wars: The Skywalker Saga została przesunięta na nieokreślony termin. Powodem takiej decyzji jest chęć dopracowania produkcji.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga trafi na rynek później, niż zapowiadano. Firmy Warner Bros. Interactive Entertainment i TT Games ogłosiły, że premiera nie nastąpi tej wiosny, tak jak zakładano. Twórcy tłumaczą, że „chcą dać nam największą i najlepszą grę LEGO”. Aby osiągnąć ten cel, potrzebują jednak więcej czasu i na ten moment nie są w stanie stwierdzić, kiedy produkcja ujrzy światło dzienne. Nowy termin premiery ma zostać podany najszybciej jak to możliwe.

Produkcja została zapowiedziana jeszcze w 2019 roku. Ma to być przygodowa gra akcji, w której możemy swobodnie eksplorować uniwersum znane z Gwiezdnych wojen. Historia przedstawiona w produkcji ma obejmować wszystkie dziewięć pełnometrażowych filmów z tego świata. Nie będzie to jednak wierna adaptacja i część wątków zostanie zmieniona. Według zapowiedzi twórców w tytule spotkamy 900 postaci, z czego 300 ma być w pełni grywalnych.

Dla LEGO Star Wars: The Skywalker Saga jest to drugie opóźnienie – pierwotnie bowiem twórcy przewidywali, że tytuł zadebiutuje w 2020 roku. Produkcja ma trafić na PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

  1. TT Games – oficjalna strona
  2. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga – oficjalna strona