Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 czerwca 2015, 12:26

Nadchodzi The Long Siege - dynamiczna hybryda RTS-a i match-3

Zespół Anomaly Studios pracuje nad mobilnym The Long Siege, czyli produkcją, która połączy elementy bitewnej strategii z grą logiczną typu match-3.

Zlokalizowane w Singapurze Anomaly Studios kończy prace nad The Long Siege, czyli mobilną hybrydą, która połączy mechanizmy gry logicznej typu match-3 z bitewnym RTS-em, tworząc nietypowy koktajl.

Na razie nie wiemy nic na temat fabuły, poza tym, że kampania będzie się toczyła w pełnej magii krainie fantasy. Gra skoncentruje się na oblężeniach – na pewnych poziomach pokierujemy stroną atakującą i wtedy naszym zadaniem ma być oczywiście przebicie się przez obronę przeciwnika. Pojawią się także plansze, gdzie role się odwrócą i to my zostaniemy zepchnięci do defensywy. Poza kampanią dostępny będzie także tryb rywalizacji z innymi użytkownikami.

Większą część ekranu zajmować ma plansza z 42 polami. Na nie będą losowo wrzucane różnorodne symbole i naszym zadaniem ma być oczywiście takie nimi manipulowanie, aby uzyskiwać kombinacje przynajmniej trzech takiego samego rodzaju. Nie będziemy tego jednak robili w próżni. Na górze ekranu umieszczone zostanie bowiem okno pokazujące podgląd bitwy. Potyczki rozgrywane będą w czasie rzeczywistym i przywołanie jednostki wymagać ma stworzenia przypisanej jej kombinacji. Przykładowo, ciąg minimum trzech żetonów z różdżką da nam maga, a trzy miecze rycerza. Naturalnie, im dłuższa będzie kombinacja, tym potężniejszą postać przywoła.

Po pojawieniu się na polu bitewnym wojownik automatycznie ruszy naprzód w stronę sił wroga i po nawiązaniu z nimi kontaktu rozpocznie walkę. Fakt, że wszystko to toczyć się będzie w czasie rzeczywistym zapewni aspektowi match-3 silną presję czasową, zmuszając nas do pośpiechu w tworzeniu kombinacji. Wśród pojawiających się na planszy symboli znajdą się także te aktywujące potężne działo, które pomoże nam poradzić sobie z najpotężniejszymi przeciwnikami. Ponadto pojawi się system RPG, pozwalający rozwijać jednostki.

The Long Siege zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Premiera nastąpi w przyszłym miesiącu. Co ciekawe, będzie to produkcja typu premium. Stanowi to miłe zaskoczenie, gdyż brak mikropłatności w grze match-3 jest obecnie prawdziwą rzadkością.