Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2018, 10:35

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Nintendo 64 Classic Mini?

Pojawiły się plotki sugerujące, że trwają prace nad Nintendo 64 Classic Mini, czyli miniaturową wersją klasycznej konsoli japońskiego giganta.

Czy tak wyglądać będzie Nintendo 64 Classic Mini? Źródło: Nacho & Pistacho. - Nadchodzi Nintendo 64 Classic Mini? - wiadomość - 2018-10-18
Czy tak wyglądać będzie Nintendo 64 Classic Mini? Źródło: Nacho & Pistacho.

Ostatnio modne zrobiły się miniaturowe wersje starych konsol, pozwalające w łatwy sposób zagrać w klasyczne produkcje. Według plotek, do zestawu urządzeń tego typu wkrótce może dołączyć Nintendo 64 Classic Mini. Źródłem tych doniesień jest twitterowe konto kanału Nacho & Pistacho, na którym pojawiły się rzekome zdjęcia wspomnianej konsoli. Wyglądają one całkiem przekonująco, choć sceptycy podkreślają, że nazwa Nintendo jest napisana białą czcionką, podczas gdy japońska firma w tej kwestii tradycyjnie stawia na kolor szary.

Nawet jeśli zdjęcia są fałszywką, powstanie Nintendo 64 Classic Mini wydaje się jedynie kwestią czasu. Zarówno Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System, jak i Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System okazały się wielkimi sukcesami i znalazły miliony nabywców. Analogiczna wersja trzeciej stacjonarnej konsoli tej firmy bez wątpienia także cieszyłaby się dużym wzięciem.

Źródło: Nacho & Pistacho. - Nadchodzi Nintendo 64 Classic Mini? - wiadomość - 2018-10-18
Źródło: Nacho & Pistacho.
Źródło: Nacho & Pistacho. - Nadchodzi Nintendo 64 Classic Mini? - wiadomość - 2018-10-18
Źródło: Nacho & Pistacho.

Sukcesy Nintendo w tej kategorii zainspirowały wielu naśladowców. W grudniu ukaże się PlayStation Classic, a w przyszłym roku otrzymamy Sega Genesis Mini. Na rynku dostępne jest również TheC64 Mini, pozwalające na granie w produkcje z komputera Commodore 64.

Wszystkie te urządzenia oparte są na tym samym pomyśle, oferując miniaturowe wersje oryginalnych systemów z dołączonymi pokaźnymi zestawami gier. W przypadku produktów Nintendo fani szybko wykombinowali nieoficjalne metody na instalowanie dodatkowych produkcji. Natomiast na TheC64 Mini funkcja ta wspierana jest natywnie.

  1. Oficjalna strona Nintendo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.