Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2010, 12:00

Nadchodzi Farming Simulator 2011

Mamy dobre wieści dla wszystkich wirtualnych rolników. Autorzy cyklu Farming Simulator ujawnili bowiem, że kończą już prace nad kolejną jego odsłoną.

Mamy dobre wieści dla wszystkich wirtualnych rolników. Autorzy cyklu Farming Simulator ujawnili bowiem, że kończą już prace nad kolejną jego odsłoną.

Nadchodzi Farming Simulator 2011 - ilustracja #1

Twórcy obiecują, że w porównaniu do poprzedniej części wprowadzonych zostało wiele nowych funkcji oraz poprawek. To, co nie ulegnie natomiast zmianie to fakt, że ponownie wcielimy się w młodego gospodarza, który krok po kroku poznawać będzie uroki życia rolnika. Pod uprawę oddany nam zostanie teren przekraczający 4 kilometry kwadratowe. Udostępniony zostanie też ulepszony tryb kariery, w którym rozpoczniemy posiadając jedynie słabo wyposażoną farmę oraz przestarzały sprzęt.

Naszym zadaniem ma być oczywiście uzbieranie środków potrzebnych do stworzenia nowoczesnego gospodarstwa. Zarobki przyniesie nam praca na roli, konieczna więc będzie kultywacja ziemi, dokonywanie zasiewów oraz zbieranie plonów. Miejscowy sklep posiadać ma w swojej ofercie 7 traktorów, 4 kombajny oraz ponad 20 innych maszyn, takich jak pługi, rozsiewacze, prasy lub przyczepy. Dużą nowością jest wprowadzenie do gry hodowli bydła. Zmusi nas to do regularnego karmienia krów, ale dzięki temu otrzymamy możliwość wzbogacania pól naturalnym nawozem oraz zarabiania na mleku.

Nadchodzi Farming Simulator 2011 - ilustracja #2

Nie musimy zresztą zarządzać farmą samodzielnie, ponieważ dzięki trybowi multiplayer kilku graczy może się wspólnie opiekować jednym gospodarstwem. Autorzy chwalą się też, że dzięki współpracy z korporacją AGCO (właścicielem marki Wendt) udało im się wprowadzić do gry licencjonowane traktory i kombajny. Możemy ponadto korzystać z narzędzi firm takich jak Poettinger, Vogel & Noot, Deutz-Fahr, Krone oraz Horsch. Rozbudowane edytory pozwolą na tworzenie i szybką instalację dodatkowych modów. Dla początkujących rolników przygotowano długi na kilka misji samouczek. Ponadto, twórcy zachwalają realistyczny system dnia i nocy oraz zmiennych warunków pogodowych. Dodatkową pomocą powinny być kontrolowane przez komputer pojazdy, które mogą nam asystować w wykonywaniu zadań.

Farming Simulator 2011 zaoferuje wyraźnie lepszą grafikę niż jego poprzednicy. Co ciekawe, silnik gry korzystać ma z dobrodziejstw systemu fizycznego PhysX. Autorzy podali już, jakim sprzętem trzeba będzie dysponować, by cieszyć się wszystkimi tymi atrakcjami.

Oficjalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Pentium / Athlon 2 GHz
  • Pamięć operacyjna: 1 GB
  • Karta grafiki: GeForce 6800/ Radeon X850 lub lepsza
  • Dysk twardy: 1 GB
  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7
Nadchodzi Farming Simulator 2011 - ilustracja #3

Farming Simulator 2011 ma zostać wypuszczony na zachodzie 18 października tego roku. W naszym kraju grę wyda firma Techland, choć na razie nie podano polskiej daty premiery. Zainteresowanych dowiedzeniem się więcej polecamy zajrzenie na oficjalną stronę.