Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2013, 13:02

autor: Adrian Werner

Na PC może zmierzać pierwsze Castlevania: Lords of Shadow

W rejestrze serwisu Steam pojawił się wpis Castlevania: Lords of Shadow. Sugeruje to, że gra, która do tej pory dostępna była jedynie na konsolach, może wkrótce zawitać również na pecety.

W sierpniu zeszłego roku firma Konami sprawiła graczom pecetowym miłą niespodziankę ogłaszając, że Castlevania: Lords of Shadow 2 trafi również na komputery. Informacja ta była o tyle zaskakująca, że część pierwsza ukazała się wyłącznie na konsole, a gry tego typu rzadko goszczą na PC. Jedyne, czego można było żałować to fakt, że pierwowzorem mogą się cieszyć jedynie posiadacze PlayStation 3 i Xbox 360. Według najnowszych informacji może to jednak już wkrótce ulec zmianie.

W rejestrze usłudze Steam pojawił się bowiem wpis Castlevania: Lords of Shadow, co sugeruje, że trwają prace nad wersją pecetową gry. W przeszłości zdarzało się, że uzyskane w ten sposób informacje nie znajdowały przełożenia na autentyczne produkty, ale takie sytuacje należały do rzadkości. Najczęściej rejestr Steam okazywał się doskonałym źródłem przecieków, zwiastujących rychłe ujawnienie nowych projektów. Pozostaje mieć nadzieje, że w tym przypadku będzie podobnie.

Przypomnijmy, że konsolowe Castlevania: Lords of Shadow ukazało się w 2010 roku. Grę wyprodukowało hiszpańskie studio Mercury Steam. Był to udany restart klasycznej serii, która wcześniej nie miała szczęścia do trójwymiarowych odsłon.