filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 listopada 2021, 16:53

autor: Adrian Werner

Moon Knight, She-Hulk i masa innych seriali Marvela - podsumowanie Disney Plus Day 2021

Zebraliśmy dla Was w jednym miejscu najciekawsze materiały i zapowiedzi z Disney Plus Day 2021, w tym teasery seriali Moon Knight i She-Hulk oraz zapowiedź powrotu kultowej kreskówki X-Men z lat 90. ubiegłego wieku.

Wczoraj odbyła się prezentacja Disney Plus Day 2021, poświęcona nadchodzącym produkcjom wytwórni Disney zmierzającym na streamingowy serwis Disney+. Najwięcej zainteresowania wzbudziły oczywiście nowe projekty z uniwersum Marvela, nie zabrakło również wielu tytułów niezwiązanych z tą marką. Zebraliśmy dla Was w jednym miejscu najciekawsze nowości i zapowiedzi z tego wydarzenia.

Marvel

Moon Knight – to będzie najmroczniejszy i najbardziej brutalny serial MCU na Disney+

Chyba najciekawszym materiałem pokazanym podczas prezentacji okazał się krótki teaser serialu Moon Knight. W tytułową rolę wcieli się Oscar Isaac. Filmik trwa niecałe czterdzieści sekund, ale wystarczył, aby narobić nam apetytu na ten projekt.

Moon Knight zapowiada się na najpoważniejszy z dotychczasowych seriali MCU tworzonych dla serwisu Disney+. Tytułowy bohater cierpi na zaburzenia dysocjacyjne tożsamości i teaser pokazuje fragmenty, w których postać ma problemy z odróżnieniem majaków od rzeczywistości.

She-Hulk

Wyświetlono także teaser serialu She-Hulk. Ten filmik jest tak krótki (raptem 19 sekund) i pokazuje tak niewiele, że trudno wyciągnąć z niego jakiekolwiek wnioski. Nie ujawniono na razie daty premiery produkcji, ale wszyscy spodziewają się, że nastąpi ona w przyszłym roku.

Ms. Marvel

Równie skromnie prezentuje się teaser serialu Ms. Marvel. Projekt zadebiutuje w trzecim kwartale 2022 r.

Powódź spin-offów

Moon Knight, She-Hulk i masa innych seriali Marvela - podsumowanie Disney Plus Day 2021 - ilustracja #1

Podczas prezentacji potwierdzono także, że trwają prace nad serialami Echo, Agatha: House of Harkness, Ironheart i Secret Invasion, telewizyjnym filmem Guardians of the Galaxy Holiday Special oraz kreskówkową serią I Am Groot.

W praktyce nie były to żadne nowiny – o wszystkich tych produkcjach wiedzieliśmy już wcześniej. Nowością były za to logotypy owych projektów. Większość z nich zobaczyliśmy po raz pierwszy na Disney Plus Day 2021.

X-Men ’97 - powrót legendy z lat 90.

Moon Knight, She-Hulk i masa innych seriali Marvela - podsumowanie Disney Plus Day 2021 - ilustracja #2
Zapowiadając powrót serialu, Disney nawiązał do słynnego mema, którego bohaterem jest smutny Wolverine.

Jedną z najmilszych niespodzianek pokazu okazała się zapowiedź X-Men ’97, czyli serialu animowanego, który stanowić będzie bezpośrednią kontynuację kultowej kreskówki X-Men: The Animated Series, emitowanej w USA w latach 1992-1997.

Showrunnerem będzie Beau DeMayo, który napisał scenariusz do animowanego filmu The Witcher: Nightmare of the Wolf. Niestety, na projekt sporo poczekamy. Premiera X-Men ’97 ma nastąpić dopiero w 2023 roku.

Spider-Man: Freshman Year

Moon Knight, She-Hulk i masa innych seriali Marvela - podsumowanie Disney Plus Day 2021 - ilustracja #3

W planach jest także animowany serial Spider-Man: Freshman Year, który opowie o przygodach Petera Parkera przed wydarzeniami z filmowej serii, gdy dopiero zaczynał karierę superbohatera.

Marvel Zombies

Moon Knight, She-Hulk i masa innych seriali Marvela - podsumowanie Disney Plus Day 2021 - ilustracja #4

Odcinek z zombiakami był jednym z najlepszych epizodów animowanego serialu What If...?. Postanowiono więc pójść za ciosem i rozwinąć ten pomysł w nowej serii animowanej Marvel Zombies, która opowie o bohaterach próbujących przetrwać w świecie opanowanym przez żywe trupy.

Star Wars

Teaser Obi-Wan Kenobi

Wyświetlono także teaser serialu Obi-Wan Kenobi, składający się z materiałów ukazujących kulisy produkcji, jak również wypowiedzi osób zaangażowanych w ten projekt.

  1. Gwiezdnowojenny serial Obi-Wan Kenobi na nowych grafikach koncepcyjnych

Inne marki

Baymax – trailer spin-offa Big Hero 6

Na prezentacji nie zabrakło trailera animowanego serialu Baymax, będącego spin-offem kinowego Big Hero 6. Premiera nastąpi latem przyszłego roku.

Ice Age: Adventures of Buck Wild - Nowa Epoka lodowcowa

Wyświetlono także nowy zwiastun filmu Ice Age: Adventures of Buck Wild, czyli następnej odsłony serii Epoka lodowcowa. Produkcja zadebiutuje 28 stycznia w Disney+.

Cars on the Road – serialowy spin-off Cars

Na Disney+ zmierza również serial animowany Cars on the Road, będący spin-offem kinowego cyklu Auta studia Pixar. Premiera nastąpi w przyszłym roku.

Win or Lose

Moon Knight, She-Hulk i masa innych seriali Marvela - podsumowanie Disney Plus Day 2021 - ilustracja #5

Z kolei na 2023 rok zaplanowano premierę animowanego serialu Win or Lose, także studia Pixar. Opowie on o szkolnej drużynie softballu, a każdy odcinek zaprezentuje te same wydarzenia z perspektywy innej postaci.

Serial Willow

Wyświetlono także materiał zaznajamiający widzów z obsadą Willow: The Original Series, czyli serialu stanowiącego kontynuację filmu fantasy z 1988 roku. Produkcja zadebiutuje w przyszłym roku.

Serial The Spiderwick Chronicles

Disney zapowiedział również aktorski serial stanowiący adaptację popularnej serii książek dla dzieci The Spiderwick Chronicles, w Polsce wydawanej pod tytułem Kroniki Spiderwick.

Prequel Predatora, „Śpiąca królewna w stylu Johna Wicka” oraz inne firmy streamingowe

Wkrótce obejrzymy m.in. film Prey.

Choć prezentacja poświecona była głównie ofercie Disney+, zapowiedziano również kilka filmów zmierzających na serwis Hulu:

  1. Prey – to prequel filmu Predator, którego akcja toczyć się będzie w 1719 roku. Z myśliwym z obcej planety tym razem zmierzy się wojowniczka z plemienia Komanczów.
  2. Princess – ten film opisywany jest jako połączenie Śpiącej królewny i Johna Wicka. Nie ujawniono, co dokładnie to oznacza, ale spodziewamy się filmu akcji.
  3. No Exit – thriller będący ekranizacją powieści Taylora Adamsa z 2017 roku.
  4. Rosaline – komedia romantyczna zainspirowana dramatem Romeo i Julia.
Moon Knight, She-Hulk i masa innych seriali Marvela - podsumowanie Disney Plus Day 2021 - ilustracja #7
Kadr z filmu Princess.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej