Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 28 sierpnia 2022, 07:06

autor: Adrian Werner

Fani stworzyli duży mod kontynuujący Half-Life 2 z perspektywy Kombinatu

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Entropy: Zero 2, czyli wielkiego moda do Half-Life 2 z nową kampanią, w której stajemy po stronie Kombinatu.

Ukazał się wyczekiwany mod Entropy: Zero 2 do Half-Life 2.

  1. Modyfikacja dostępna jest jako darmowa produkcja w serwisie Steam.
  2. Do zabawy będziecie potrzebowali podstawowej wersji HL2.
  3. Mod jest obszerny – jego pliki „ważą” 12,36 GB, co daje dobre pojęcie o skali projektu.

Akcja Entropy: Zero 2 toczy się w uniwersum serii Half-Life. Gracze wcielają się w członka sił porządkowych Kombinatu, a historia zaczyna się wkrótce po wizycie Gordona Freemana w więzieniu Nova Prospekt.

Modyfikacja oferuje obszerną kampanię fabularną podzieloną na siedem rozdziałów, w której rozgrywka mocno różni się od tego, co prezentuje podstawowa wersja HL2. Autorzy gruntownie przebudowali walkę – wprowadzono nowe efekty, bronie i wrogów oraz mocno ulepszono AI nieprzyjaciół, dzięki czemu biorą pod uwagę morale przeciwników, a w ramach jednego typu wrogów pojawia się kilka mocno odmiennych wariantów z różnymi schematami zachowań.

Dodatkową atrakcją są granaty Xen, które pożerają wrogów i obiekty, w zamian przywołując obce formy życia. Pojawiają się również sekcje, w których możemy wydawać rozkazy oddziałowi sojuszników. Autorzy przygotowali także masę nowych elementów graficznych, a duża część akcji toczy się wewnątrz i wokół arktycznej bazy.

Inne godne uwagi nowe mody z fanowskimi przygodami

Half-Life 2 wciąż regularnie otrzymuje mody z nowymi przygodami. Z projektów wydanych ostatnimi czasy warte polecenia są m.in.:

  1. NEOTOKYO Kshatriya – cyberpunkowa przygoda osadzona w uniwersum popularnej przed laty modyfikacji multiplayer.
  2. Stagnation – przygodówkowy mod, w którym rozwiązujemy zagadki, próbując wydostać się z bunkra.
  3. What Remains – kilkugodzinna kampania, w której jako Gordon Freeman udajemy się zniszczyć bazę Kombinatu osadzoną daleko od miasta. Jeśli podobały Wam się sekcje leśne w HL2: Episode Two, to ten mod zapewni Wam więcej tego typu rozgrywki.
  4. The Apocalypse – totalna konwersja w klimacie survival horroru, której akcja toczy się na pokładzie statku kosmicznego.
  5. The Antarctic Sciences 2022 – remaster klasycznej modyfikacji, której akcja toczy się w arktycznej stacji badawczej.