Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2019, 10:27

autor: Aquma

Mod do Morrowinda wprowadza 60 questów i nowy region

Twórcy moda Tamriel Rebuilt do The Elder Scrolls III: Morrowind udostępnili jego kolejną wersję, oznaczoną numerem 19.12. Modyfikacja wprowadza region Aanthirin, który znajduje się na południe od wyspy Vvardenfell, a także kilkadziesiąt nowych zadań pobocznych.

Region Aanthirin trafił do Morrowinda dzięki modowi. - Mod do Morrowinda wprowadza 60 questów i nowy region - wiadomość - 2019-12-23
Region Aanthirin trafił do Morrowinda dzięki modowi.

Wedle oryginalnych planów deweloperów ze studia Bethesda Softworks, The Elder Scrolls III: Morrowind miało obejmować całą tytułową krainę. Niestety, w związku z ograniczaniami czasowymi i budżetowymi twórcy musieli zrezygnować ze swojej wizji i ograniczyć świat gry do wyspy Vvardenfell. Modderzy postanowili jednak dodać do wspomnianej produkcji tereny, które pierwotnie miały się w niej znaleźć. W ten sposób powstał mod Tamriel Rebuilt, który właśnie otrzymał nową wersję, wprowadzającą region Aanthirin.

Omawiana lokacja znajduje się na południe od Vvardenfell. Znajdziemy w niej kilka nowych miast i wiosek, zbudowanych nad rozległą rzeką. Deweloperzy przygotowali ponad 60 zadań pobocznych, w tym jeden rozbudowany wątek, którego poznawanie powinno zapewnić nam sporo zabawy. Wszystko to oferuje Tamriel Rebuilt w wersji 19.12. Mod można pobrać z jego oficjalnej strony (link znajdziecie we wcześniejszym akapicie).

Co ciekawe, omawiany mod powstaje od kilkunastu lat - jego koncepcja narodziła się jeszcze przed wydaniem gry (gdy okazało się, że nie uda się zrealizować oryginalnej wizji deweloperów).

  1. The Elder Scrolls - strona oficjalna
  2. The Elder Scrolls III: Morrowind - recenzja gry
  3. The Elder Scrolls III: Morrowind - poradnik
  4. Tamriel Rebuilt - strona oficjalna