Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2017, 12:12

autor: Adrian Werner

Mobilne Sonic Forces: Speed Battle postawi na sieciowe wyścigi

Firma Sega zapowiedziała Sonic Forces: Speed Battle. Będzie to mobilny runner, który położy nacisk na sieciowe wyścigi dla maksymalnie czterech graczy.

Gra postawi na rywalizację multiplayer. - Mobilne Sonic Forces: Speed Battle postawi na sieciowe wyścigi - wiadomość - 2017-09-14
Gra postawi na rywalizację multiplayer.
SONIC FORCES: SPEED BATTLE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Sega
  2. Wydawca: Sega
  3. Gatunek: runner
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Fani maskotki firmy Sega nie mają ostatnio powodów do narzekań. Miesiąc temu otrzymali wyśmienite Sonic Mania, a na listopad zaplanowano premierę Sonic Forces. Okazuje się, że wydawca ma w planach również nową mobilną odsłonę marki, zatytułowaną Sonic Forces: Speed Battle.

O istnieniu projektu dowiedzieliśmy się w sposób typowy dla tego rynku - wczesna wersja produkcji zadebiutowała bez zapowiedzi w filipińskim App Store. Gra zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie podano planowanej daty premiery, ale spodziewamy się, że nastąpi ona w listopadzie, równolegle z debiutem Sonic Forces na PC i konsolach.

Na pierwszy rzut oka produkcja mocno przypomina grę Sonic Dash z 2013 roku i wydaną dwa lata później kontynuację, czyli Sonic Dash 2: Sonic Boom. Sonic Forces: Speed Battle będzie więc zręcznościówką typu runner, w której kamera umieszczona zostanie za plecami postaci. Podczas zabawy nasz bohater ma automatycznie pędzić naprzód, a my za pomocą gestów będziemy jedynie modyfikowali jego ruchy, np. zmieniając pas ruchu na trasie lub aktywując zdolność specjalną.

Tym, co odróżni grę od serii Sonic Dash będzie położenie nacisku na rozgrywki multiplayer. W wyścigach brać ma udział czterech graczy, rywalizujących o pierwsze miejsce na mecie. Tory wypełnione będą licznymi obiektami ułatwiającymi bieg (np. pierścienie powodujące przyśpieszenie, czy katapulty wystrzeliwujące bohatera w dal). Nie zabraknie również niebezpiecznych pułapek, pokroju kolców czy min, i osiągnięcie sukcesu wymagać ma spychania na nie konkurencji. Otrzymamy również dostęp do różnorodnego uzbrojenia oraz przydatnych przedmiotów specjalnych.

  1. Sonic Forces: Speed Battle w filipińskim App Store
  2. Sega – oficjalna strona firmy