Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 grudnia 2014, 15:55

autor: Góral

Mobilna perełka tygodnia – Bitcoin Billionaire

W związku z niedawną premierą androidowej wersji Bitcoin Billionaire postanowiliśmy przypomnieć Wam ten projekt, w którym staramy się zarabiać na bitcoinach.

Na początku listopada bieżącego roku w App Store zadebiutowała ciekawa gra zręcznościowa Bitcoin Billionaire. Twórcy ze studia FizzPow Games nie kazali zbyt długo czekać użytkownikom urządzeń z systemem Android na swoją kolej i dwa dni temu tytuł pojawił się w sklepie Google Play, więc warto go sobie przypomnieć.

W produkcji wcielamy się w osobę starającą wzbogacić się na bitcoinach. W związku z tym zabawę zaczynamy praktycznie od zera, gnieżdżąc się w niewielkim biurze i używając ledwo co działającego komputera. Z czasem, wraz z dokonywaniem kolejnych transakcji, nasz majątek ulega powiększeniu, dzięki czemu możemy wyposażyć lokum w coraz to lepsze meble, szybszy komputer, przeprowadzić się do wymarzonego mieszkania, zmienić wygląd postaci itd.

No dobra, ale na czym polega rozgrywka? Odpowiedź jest bardzo prosta – na szybkim stukaniu palcem w ekran dotykowy urządzenia, dzięki czemu z komputera wypadają kolejne bitcoiny. Niby nic, ale rozgrywka potrafi wciągnąć, a elementy pozwalające na dostosowywanie bohatera i biura zdecydowanie motywują do działania.

Bitcoin Billionaire swego czasu otrzymało pozytywne opinie w mediach, w tym w serwisach Touch Arcade i Pocket Gamer, zbierając ciepłe słowa właśnie za nieskomplikowany, ale wciągający gameplay. Z drugiej szybkie stukanie palcem w ekran jest w zasadzie jedyną czynnością jaką wykonuje się w tej produkcji, więc nie każdy musi się zakochać w tym projekcie. Tak czy siak, tytuł udostępniany jest za darmo, więc nic nie szkodzi go sprawdzić. A nuż odkrycie w sobie ukrytego inwestora?