Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2021, 12:50

Missile Wars powraca do Minecrafta w nowej odsłonie; poznajcie Rocket Riders

W sieci pojawiła się specjalna mapa do Minecrafta. Mowa o Rocket Riders, czyli nowej odsłonie Missile Wars, która pozwala na rozgrywkę odmienną od tej, jaką znamy z bazowej wersji gry.

W SKRÓCIE:
  • W sieci pojawiła się mapa do Minecrafta o nazwie Rocket Riders.
  • Jest to nowa wersja popularnego Missile Wars.
  • Pozwala ona na rozgrywkę w ramach kilku trybów na specjalnej planszy.

Siedem lat temu w sieci opublikowano mapę do Minecrafta, która przyciągnęła szczególną uwagę graczy. Mowa o Missile Wars, czyli specjalnej planszy pozwalającej na rozgrywanie meczów całkowicie odmiennych od tego, do czego przyzwyczaiła nas bazowa wersja gry. Mapa ta stawiała bowiem naprzeciwko siebie grupy graczy, którzy walczyli za pomocą specjalnych rakiet oraz przedmiotów oferujących różnorodne efekty. Po latach w sieci opublikowano nową wersję Missile Wars.

Za świeży projekt odpowiada grupa Zeronia Development. Opublikowana przez nich mapa nosi nazwę Rocket Riders. Jej podstawowe założenia są identyczne jak w przypadku Missile Wars. Celem graczy jest zniszczenie portalu drużyny przeciwnej. Aby do tego doprowadzić, mogą używać wielu rakiet oraz przedmiotów defensywnych. W Rocket Riders znajdziemy jednak znacznie więcej pocisków oraz innych elementów wpływających na gameplay. Gracze mogą użyć na przykład specjalnych tarcz, przedmiotów przywołujących platformy, czy unoszących się w powietrzu min.

Sam fakt dodania do gry znacznej liczby nowych przedmiotów już rozwija pierwotny pomysł z Missile Wars. Twórcy nie poprzestali jednak na tym. Rocket Riders pozwala bowiem również na wybranie pięciu innych trybów gry. Wśród nich znajdziemy popularny Capture the Flag. Mapa posiada również salę, która umożliwia modyfikowanie zasad rozgrywki. Gracze mogą wybrać przedmioty dostępne w trakcie meczu lub zmienić wygląd planszy. Ponadto Rocket Riders wprowadza do Minecrafta 38 nowych osiągnięć.

Ta imponująca liczba zmian okupiona została równie pokaźną ilością czasu, jaki twórcy poświęcili na stworzenie mapy. Ich praca trwała bowiem aż cztery lata. Sądząc po reakcjach na Reddicie, została ona jednak należycie doceniona. Liczni gracze chwalą bowiem projekt Zeronia Development. Wielu z nich już zdążyło pobrać nową, udostępnioną za darmo mapę. Fani Minecrafta, których powoli nudzi budowanie, powinni więc zainteresować się Rocket Riders.