Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2020, 12:47

Minecraft na PS4 z obsługą PS VR

Minecraft na PlayStation 4 jeszcze w tym miesiącu otrzyma oficjalne wsparcie dla PlayStation VR. Aktualizacja będzie darmowa i dostępna dla każdego.

Minecraft na PS4 z obsługą PS VR - ilustracja #1
Minecraft na PlayStation 4 z obsługą wirtualnej rzeczywistości
W SKRÓCIE:
  1. Minecraft na PlayStation 4 dostanie obsługę PlayStation VR.
  2. Aktualizacja gry na PS4 udostępniona zostanie za darmo w tym miesiącu.
  3. Gra w trybie wirtualnej rzeczywistości będzie pełnym doznaniem ze wszystkimi światami, narzędziami i przygodami.

Fani Minecrafta, niezależnie od platformy, mogą czuć się rozpieszczani. Parę dni temu pokazano nowe światy, które otrzymały na PC (w wersji beta) obsługę ray tracingu. Natomiast wczoraj ujawniono, że gra w wersji na PlayStation 4 otrzyma pełne wsparcie dla technologii wirtualnej rzeczywistości.

Studio Mojang ogłosiło, że stosowna aktualizacja, która doda obsługę PlayStation VR, pojawi się w tym miesiącu (choć nie sprecyzowano, kiedy dokładnie). Czego możemy spodziewać się po wirtualnej rzeczywistości w Minecrafcie? Żadnych kompromisów. Dostępne będą całe światy, wszystkie narzędzia i przygody. Deweloper odpowiedzialny za dodanie obsługi PlayStation VR - SkyBox Labs – skorzystał z technologii opracowanej parę lat temu na potrzeby innych platform VR.

Minecraft w wirtualnej rzeczywistości pozwoli bawić się w dwóch trybach. Pełna immersja przeznaczona będzie dla osób grających solo. Jeśli zechcemy przeżywać świat w grupie, to czeka na nas tryb salonowej zabawy, w którym obraz będzie dzielony między telewizorem a wyświetlaczem PS VR.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta