Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2020, 11:46

autor: Adrian Werner

Minecraft na PS4 wreszcie z prywatnymi serwerami

Minecraft na PlayStation 4 wreszcie dogonił pozostałe wersje pod względem funkcjonalności, otrzymując wsparcie dla prywatnych serwerów.

Minecraft dostępny jest na PlayStation 4 od ponad sześciu lat. Użytkownicy konsoli Sony otrzymują aktualizacje równocześnie z innymi platformami i mogą bawić się wspólnie z ich posiadaczami. Jednak do tej pory na PS4 niedostępne były tzw. Servers i Realms, pozwalające na tworzenie własnych serwerów. Teraz wreszcie uległo to zmianie.

Wsparcie dla tych funkcji na PS4 dodane zostało w ostatniej aktualizacji. Dzięki niej użytkownicy tej konsoli mogą tworzyć prywatne serwery oraz bawić się na tych założonych przez innych graczy.

To kluczowa zmiana, gdyż prywatne serwery często są miejscem, gdzie dzieją się najciekawsze rzeczy związane z Minecraftem. To tam możemy znaleźć najwięcej przejawów kreatywności fanowskiej społeczności.

Warto tutaj wytłumaczyć, że klasyczne Servers stawiane są samodzielnie przez samych graczy. Z kolei Realms tworzone są przez deweloperów, a my jedynie uzyskujemy nad nimi kontrolę za opłatą.

Równocześnie na PS4 udostępniono abonamentową usługę Realms Plus. Za 7,99 dolarów miesięcznie (ok. 30 zł) otrzymujemy od razu dostęp do przygotowanego serwera dla maksymalnie dziesięciu graczy oraz katalogu ponad 100 pakietów z dodatkową zawartością ze sklepu, który jest regularnie wzbogacany o nowe elementy.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta