Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2020, 19:17

autor: Ender

Minecraft: Dungeons - data premiery Creeping Winter DLC oraz darmowa aktualizacja

Studio Mojang potwierdziło, że na początku września zadebiutuje kolejny dodatek do Minecraft: Dungeons, który zatytułowany został Creeping Winter. Wraz z jego premierą wszyscy gracze otrzymają także darmową aktualizację.

Minecraft: Dungeons - data premiery Creeping Winter DLC oraz darmowa aktualizacja - ilustracja #1

Studio Mojang ogłosiło, że 8 września w sprzedaży pojawi się kolejne DLC do gry Minecraft: Dungeons. Rozszerzenie zatytułowane Creeping Winter zaoferuje graczom pokryte śniegiem poziomy wraz z nowymi przeciwnikami oraz ekwipunkiem. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wydanego już Jungle Awakens, DLC będzie dostępne za darmo jedynie dla osób, które zakupiły grę w Edycji Bohatera. Pozostałe osoby będą musiały za nie zapłacić. Jak dużo? Na razie nie zostało to sprecyzowane, ale warto wspomnieć, że pierwszy dodatek kosztował np. 27,49 złotych w Microsoft Store.

Premierze Creeping Winter towarzyszyć będzie bezpłatna aktualizacja, wprowadzająca do gry kilka nowych elementów. Za jej sprawą skorzystamy z usług kowala, ulepszającego naszą broń i pancerz. Będziemy mogli także zwiększyć poziom kupców, dzięki któremu zaoferują oni nam lepsze przedmioty. Znacznie skuteczniej pohandlujemy też z innymi osobami w trybie kooperacji. Poza tym gra dostanie codziennie odświeżane wyzwania, za których ukończenie otrzymywać mamy interesujące nagrody.

Deweloperzy zapowiedzieli przy okazji pudełkowe wersje Minecraft: Dungeons na konsole PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One, które zawierają całą dotychczasową zawartość tytułu (poprawki plus DLC). Trafią one na półki sklepowe 8 września.

Minecraft: Dungeons - data premiery Creeping Winter DLC oraz darmowa aktualizacja - ilustracja #2

Przypomnijmy, że Minecraft: Dungeons ukazało się 26 maja na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Produkcja dostępna jest również w ramach usługi Xbox Game Pass. Gra spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem. Wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 70% w serwisie Metacritic. Dzieło Mojang spodobało się również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 7.5/10. Tytuł okazał się przy tym też dużym sukcesem kasowym, stając się największym cyfrowym debiutem maja.

  1. Recenzja gry Minecraft: Dungeons – prawie jak Diablo, tylko dla dzieci
  2. Minecraft Dungeons - poradnik do gry