Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2021, 10:59

autor: Adrian Werner

Xbox radzi sobie świetnie - Microsoft chwali się wynikami

Raport finansowy firmy Microsoft pokazał świetne wyniki działu Xbox. Zanotowano duże wzrosty przychodu ze sprzedaży konsol, gier i usług.

SUKCESU DZIAŁU GIER MICROSOFTU W MINIONYM KWARTALE:
  1. przychód działu gier wzrósł o 50%,
  2. przychód ze sprzedaży konsol i akcesoriów zwiększył się o 232%,
  3. przychód ze sprzedaży gier, dodatków i usług wzrósł o 34%.

Firma Microsoft podzieliła się wynikami finansowymi za trzeci kwartał obecnego roku rozliczeniowego, czyli okres od 1 stycznia do 31 marca 2021 r. Kwoty jak zwykle przyprawiają o zawrót głowy. Przychody wzrosły o 19% osiągając poziom 41,7 miliarda dolarów, a zysk operacyjny wyniósł 17 mld dolarów, czyli o 31% więcej niż w analogicznych trzech miesiącach 2020 r.

Nas jednak interesują głównie wyniki działu gier, a te również okazały się imponujące, choć niestety firma podzieliła się jedynie procentami, a nie konkretnymi kwotami. Cała ta kategoria zarobiła o 50% więcej niż w pierwszym kwartale 2020 r. Największy skok zanotowała sprzedaż sprzętu (czyli konsol i akcesoriów), z którego przychód wzrósł o 232%. To nie jest specjalnym zaskoczeniem, gdyż konsol Xbox Series X i S nie było jeszcze na rynku w analogicznych trzech miesiącach ubiegłego roku.

Wyniki sprzedaży konsol mogłyby być jeszcze wyższe, ale problemy na rynku podzespołów powodują, że Microsoft nie jest w stanie w pełni zaspokoić popytu na Xboksa Series X/S.

Wzrosty całej kategorii nie były jednak zasługą wyłącznie lepszych wyników sprzedaży sprzętu. Przychody ze sprzedaży gier, dodatków oraz usług były o 34% wyższe niż rok wcześniej. To m.in. zasługa rosnącej popularności abonamentu Game Pass. Niestety, nie podano, ile obecnie osób opłaca tę subskrypcję, ale przypomnijmy, że według niepotwierdzonych doniesień, jest to już ponad 23 mln graczy. Mamy nadzieję, że Microsoft wkrótce poda oficjalną liczbę.

Z innych ciekawych danych warto wspomnieć, że każdego miesiąca w użyciu jest ponad 1,3 mld urządzeń działających na Windowsie 10. Z kolei z usługi Microsoft Teams korzysta do 145 mn osób dziennie. Dobrze radzą sobie również urządzenia z serii Surface, które w minionym kwartale przyniosły 1,5 mld dolarów przychodu, czyli o 12% więcej niż w pierwszych trzech miesiącach 2020 r.

  1. Mody do Minecrafta to wielki biznes, zarobiły już majątek
  2. Microsoft – strona oficjalna

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej