Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 sierpnia 2021, 14:30

autor: Patryk Łukasz Kubiak

„Teraz pojmuję to na innym poziomie”. Michael Keaton o powrocie do roli Batmana

W nadchodzącym The Flashu Michael Keaton ponownie wcieli się w Batmana. Gwiazdor opowiedział o tym, jakie emocje i przemyślenia się z tym wiążą.

Michael Keaton wskrzesi swoją kreację Batmana w nadchodzącym The Flashu – filmie poświęconym postaci Szkarłatnego Sprintera. O tym, co dla samego gwiazdora oznacza powrót do roli - po ostatnim występie w 1989 roku - możemy dowiedzieć się z obszernego wywiadu, jakiego Keaton udzielił portalowi The Hollywood Reporter.

Szczerze mówiąc, zawsze myślałem: „Założę się, że mógłbym wrócić (do roli – dop. red.) i przygwoździć tego sku*wysyna (Batmana – dop. red.). Teraz pomyślałem: „Cóż, skoro już mnie zapytali, zobaczymy, czy dam radę”.

Co ciekawe, Keaton miał okazję ponownie wcielić się w człowieka-nietoperza wcześniej, w 1995 roku, w produkcji Batman Forever. Nie zgodził się wówczas, ponieważ scenariusz nie przypadł mu do gustu. W przypadku The Flasha jego angaż także nie był oczywisty od początku. Aktor wyznał, że z początku nie rozumiał skryptu napisanego przez scenarzystkę Ptaków nocy, Christinę Hodson.

Musiałem przeczytać go więcej niż trzy razy, żeby stwierdzić: „Czekaj, jak to właściwie działa?”. Musieli mi to kilka razy tłumaczyć.

Keatonowi chodziło o kwestię multiwersum, czyli zbioru wszystkich wszechświatów uniwersum DC. Ostatecznie jednak odtwórca Birdmana przekonał się do wizji reżysera Andy’ego Muschiettiego. Gdy tak się stało, był zaskoczony, jak satysfakcjonujący okazał się powrót w skórę Batmana.

Naprawdę interesujące jest to, o ile więcej rozumiem z Batmana, gdy wróciłem. Teraz pojmuję to na zupełnie innym poziomie. (…) Nigdy nie patrzyłem na to (filmy o superbohaterach – dop. red.) w taki sposób, że to głupia rzecz. Nie było to głupie, kiedy wcielałem się w Batmana, a teraz stało się to gigantyczne pod względem kulturowym. To kultowe. Dla ludzi na całym świecie to wielka sprawa. Musisz to szanować.

The Flash ma trafić do kin na całym świecie 4 listopada 2022 roku.

  1. Flash „restartuje wszystko, ale niczego nie zapomina” – twierdzi producentka filmu
  2. DC Films chce usunąć Cyborga z The Flash. Ray Fisher zaprzecza doniesieniom