Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2021, 18:37

Metro Exodus z ulepszoną wersją na PC; szczegóły wersji na PS5 i Xbox Series X|S

Firmy 4A Games i Deep Silver zapowiedziały, że na PC trafi Metro Exodus Enhanced Edition, czyli ulepszona wersja produkcji z 2019 roku. Jednocześnie podano szczegóły związane z portami na PS5 i Xboksa Series X|S.

W skrócie:

  1. Firmy 4A Games i Deep Silver zapowiedziały Metro Exodus Enhanced Edition;
  2. ulepszona wersja gry trafi na PC i zaoferuje wsparcie dla ray tracingu i DLSS 2.0;
  3. jednocześnie podano szczegóły związane z wersjami gry na PS5 i Xboksa Series X|S.

Firmy 4A Games i Deep Silver ogłosiły, że na PC zmierza Metro Exodus Enhanced Edition, będące ulepszoną wersją pierwszoosobowej strzelanki z 2019 roku. Przy okazji ogłoszono szczegóły związane z wersjami gry przeznaczonymi na konsole dziewiątej generacji – PS5 i Xbox Series X|S.

Poprawione wydanie Metro Exodus zaoferuje wsparcie dla DLSS 2.0 oraz technologii ray tracingu ze wszystkimi dodatkowymi funkcjami takimi jak np. Advanced Ray Traced Reflections. Oprócz tego pojawi się także opcja zmiany pola widzenia (field of view).

Źródło: https://www.metrothegame.com/news/the-metro-exodus-pc-enhanced-edition-announced-plus-more-details-on-our-ambitious-gen-9-console-upgrades

Wersja na PlayStation 5 i Xboksa Series X wykorzysta wszystkie możliwości, jakie oferuje dziewiąta generacja konsol. Metro Exodus oraz wydane do niego dodatki zadziałają na tych platformach w 4K i 60 klatkach na sekundę. Jednocześnie skrócone zostaną czasy ładowania. Oprócz tego tytuł zaoferuje pełne wsparcie dla ray tracingu. Nie zabraknie także usprawnień przeznaczonych na konkretny sprzęt – w wydaniu na PS5 pojawi się wsparcie dla technologii haptycznych kontrolera DualSense, a w porcie na XSX|S znajdzie się obsługa dźwięku przestrzennego.

Na Xboksie Series S gra zadziała natomiast w 1080p i 60 klatkach na sekundę oraz zaoferuje obsługę ray tracingu.

W przypadku wydania na PC usprawniona wersja Metro Exodus pojawi się wiosną w formie bezpłatnej aktualizacji. Jeśli chodzi o wersje konsolowe, to osoby posiadające grę na PS4 i Xboksie One otrzymają darmowe ulepszenie do wersji na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S w bliżej nieokreślonym terminie.

  1. Metro Exodus – oficjalna strona
  2. Metro Exodus - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej