Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2021, 23:45

autor: DM

Men of War 2 zaoferuje lepsze AI i grafikę - gra została ujawniona

Men of War, kultowy RTS, powraca w zupełnie nowej odsłonie. Twórcy ze studia Best Way zapowiadają nacisk na świeże i ulepszone mechaniki rozgrywki, wierność historyczną oraz świetną oprawę. A premiera nie jest bardzo odległa.

Fani strategii czasu rzeczywistego mają powody do świętowania. Jedna z bardziej uznanych serii – Men of War – po latach wydawania różnych rozszerzeń i dodatków teraz otrzyma pełnoprawny sequel. Za kontynuacją stoją twórcy pierwowzoru, ukraińskie studio Best Way. Men of War 2 wróci do korzeni serii i zabierze nas znowu na fronty II wojny światowej, zarówno te wschodnie, jak i zachodnie, a każdy aspekt gry – od sztucznej inteligencji, przez kluczowe mechaniki, po oprawę audiowizualną – ma być znacząco poprawiony. Nowa odsłona ukaże się w 2022 roku, jednak dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Men of War 2 zaoferuje lepsze AI i grafikę - gra została ujawniona - ilustracja #1
Men of War 2 wraca do korzeni serii i frontów II wojny światowej.

Men of War 2 ma przede wszystkim oferować ulepszoną rozgrywkę, a jego sztandarową mechaniką będzie Front Line – dynamicznie zmieniająca się linia frontu dzieląca mapę na dwie strony. Ma ona znacząco wpływać na bieg bitwy, bo przykładowo niektóre zadania, zwłaszcza wojsk inżynieryjnych, mogą być wykonywane tylko po swojej stronie. Przebieg linii frontu jest zależny wyłącznie od postępów piechoty, a nie wojsk pancernych, choć czołgi mogą znacząco pomóc żołnierzom w jej przesunięciu lub utrzymaniu.

Men of War 2 zaoferuje lepsze AI i grafikę - gra została ujawniona - ilustracja #2
Gra zaoferuje odtworzone z detalami lokacje, jednostki zgodne z historycznymi realiami oraz destrukcję otoczenia i wpływ terenu na taktykę walki.

Drugą ważną mechaniką będzie funkcja Direct Vision, która pozwoli zobaczyć pole bitwy oczami pojedynczego żołnierza. Oprócz obserwowania wszystkiego z góry, w każdym momencie będzie można przejąć kontrolę nad daną jednostką i samodzielnie prowadzić ogień z KM-u bądź czołgu, obserwując akcję z perspektywy TPP lub nawet FPP. Zwłaszcza w tej drugiej perspektywie będzie można podziwiać znacząco ulepszoną oprawę graficzną. Zobaczymy m.in. destrukcję otoczenia, a także skrupulatnie odtworzone z historyczną dokładnością aż 300 pojazdów oraz łącznie 45 batalionów żołnierzy po stronie niemieckiej, radzieckiej i alianckiej.

Men of War 2 zaoferuje lepsze AI i grafikę - gra została ujawniona - ilustracja #3
Oprócz standardowego widoku dowodzenia, w bitwie powalczymy również z perspektywy pojedynczego żołnierza.

W grze znajdą się dwie kampanie fabularne dla pojedynczego gracza – w jednej poprowadzimy wojska alianckie, a w drugiej armię sowiecką na froncie wschodnim. Oprócz tego będzie tryb z pojedynczymi potyczkami oraz multiplayer – zarówno z rywalizacją, jak i kooperacją dla maksymalnie czterech osób. Twórcy obiecują także pełne wsparcie dla modów z pomocą dedykowanych narzędzi. Gra ukaże się wyłącznie na komputerach PC. Polska wersja językowa jest planowana, ale jeszcze nie została potwierdzona na 100 procent. W nowe Men of War II powinniśmy zagrać w przyszłym roku.