Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2020, 13:45

autor: Karol Laska

Matrix 4 powstanie w innym stylu i będzie „ambitnym” kinem

Jeden z aktorów w nadchodzącej części Matrixa opowiedział co nieco o samym filmie, zwracając szczególną uwagę na jego ambitny kształt i ponowne użycie technologii opartej na wszelkiego rodzaju linkach.

Matrix 4 powstanie w innym stylu i będzie „ambitnym” kinem - ilustracja #1
Z tej trójki zabraknie jedynie Morfeusza.

Neila Patricka Harrisa kojarzyć możecie z kultowego serialu komediowego pod tytułem Jak poznałem waszą matkę czy thrillera Zaginiona dziewczyna Davida Finchera. Aktor został także zaangażowany do gry w czwartej części Matrixa. Nie będzie to znacząca rola, ale artysta i tak pochwalił się na łamach radia SiriusXM swoimi przeżyciami związanymi z pracą na planie. Określił film nie tylko bardzo ambitnym przedsięwzięciem, ale i wspomniał o możliwości zabawy uprzężami, których używano również w poprzednich produkcjach z serii:

Od zawsze chciałem zagrać główną rolę w olbrzymim filmie akcji z linami i tego typu rzeczami. […] Bardzo się cieszę, że choć trochę mogę pobawić się w tej piaskownicy.

Matrix 4 powstanie w innym stylu i będzie „ambitnym” kinem - ilustracja #2
Na zdjęciu Neil Patrick Harris.

Harris nie szczędził też pochwalnych słów w stronę reżyserki dzieła, Lany Wachowski. Podkreślił przede wszystkim jak wielką energią emanuje twórczyni, a także zauważył rozwój artystyczny względem jej wcześniejszej twórczości. Należy więc spodziewać się nieco innego autorskiego podejścia do świata Matrixa.

W podobnych superlatywach na temat reżyserki wypowiadał się na początku września Keanu Reeves, czyli odtwórca głównej roli w nadchodzącym filmie. Pochwalił przede wszystkim „piękny” scenariusz oraz „piękną” historię, a także wyraził swoją wielką wdzięczność za możliwość bycia częścią tego projektu (via HollywoodReporter). Typowy Keanu.

Czwartego Matrixa mieliśmy oglądać już 21 maja 2021 roku, ale Warner Bros. przesunęło datę premiery z pandemicznych powodów na 1 kwietnia 2022 roku. Oprócz Reevesa i Harrisa w filmie zobaczymy Carrie-Anne Moss, Jessicę Henwick oraz Jonathana Groffa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.