Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 maja 2021, 12:16

autor: Karol Laska

Masters of the Air - serial twórców Kompanii braci w produkcji

Zdjęcia do Masters of the Air, serialu od twórców Kompanii braci będącego również jego duchowym spadkobiercą, oficjalnie ruszyły. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zobaczymy dzieło, ale jego reżyser pochwalił się pierwszym zdjęciem z planu.

W październiku 2019 roku zapowiedziano duchowy sequel Kompanii braci, czyli wybitnego miniserialu wojennego autorstwa Toma Hanksa i Stevena Spielberga. Ten jakże uznany duet odpowiada również za produkcję kontynuacji zatytułowanej Masters of the Air. Podobnie jak poprzednik będzie to dzieło łączące ze sobą elementy fabularne i dokumentalne. Akcja skupi się na prawdziwej, drugowojennej historii tzw. „chłopców z bombowców” – niedocenianej formacji lotniczej.

Wszystkie wyżej podane informacje były jednak znane od dosyć dawna, a wokół serialu zapanowała cisza trwająca aż do 23 kwietnia. Wtedy to reżyser dzieła, Cary Fukunaga, podzielił się w mediach społecznościowych zdjęciem z planu produkcyjnego wspomnianego Masters of the Air, ogłaszając zakończenie pierwszego tygodnia prac nad serialem.

Masters of the Air - serial twórców Kompanii braci w produkcji - ilustracja #1
Cary Fukunaga na planie Masters of the Air. Źródło: Cary Fukunaga, Instagram

Fukunaga sprawuje obok Spielberga i Hanksa pieczę nad produkcją. To utalentowany i stosunkowo młody (bo 43-letni) reżyser, który zasłynął jak dotąd z uznanego serialu kryminalnego Detektyw czy też nieco bardziej eksperymentalnego tworu telewizyjnego pod tytułem Maniac.

Nie wiemy, kiedy dokładnie spodziewać się Masters of the Air, ale jeżeli trwają już zdjęcia, to całkiem możliwe, że dzieło zobaczymy w 2022 roku. Produkcja trafi na Apple TV+, platformę streamingową należącą do korporacji Apple.

  1. Seriale oparte na faktach, które znajdziesz na Netflixie i HBO GO
  2. Seriale historyczne, z którymi zdasz maturę