Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2021, 12:05

Nowa aktualizacja w CS:GO zastępuje Train mapą Ancient

W nocy z poniedziałku na wtorek do CS:GO zawitała potężna aktualizacja, która jest dla społeczności sporym zaskoczeniem. Na liście nowości znajduje się m.in. usunięcie mapy Train z turniejowej puli i zastąpienie jej areną Ancient. Do gry dodano również skrzynkę Snakebite Case.

NOWY PATCH DO CS:GO W PIGUŁCE:
  1. Nowa aktualizacja w CS:GO usuwa Train z puli map turniejowych. W jej miejsce pojawił się Ancient, który mocno podzielił społeczność graczy.
  2. Matchmaking Premier znany z Operacji Broken Fang zostaje w grze. Możliwość dokładnego sprawdzenia swoich statystyk została przemianowana na CS:GO 360 Stats w ramach płatnej subskrybcji.
  3. Do gry dodano skrzynkę Snakebite Case zawierającą 17 nowych skinów do broni.

Wczorajsza nocna aktualizacja Counter-Strike:Global Offensive zaskoczyła wszystkich niczym grom z jasnego nieba. Valve miało w planach patch na zakończenie operacji Broken Fang pod koniec kwietnia - jak widać, termin ten uległ zmianie z powodu małej rewolucji, która dotknie pulę map turniejowych.

Nieoczekiwany Ancient

Popularnego Traina zastąpi od dziś mapa Ancient. Jest to wydarzenie o tyle niespodziewane, że wśród społeczności panowało przekonanie (i nadzieja), że to Cobblestone wróci do łask włodarzy z Valve, zastępując Vertigo lub Mirage’a. Deweloperzy postanowili jednak namieszać i od teraz profesjonalne drużyny CS:GO będą musiały uwzględnić Ancient w swoim „map-poolu”. Ostatnia tego typu zmiana miała miejsce w marcu 2019 roku, kiedy to Vertigo zastąpiło mapę Cache.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Operacji Broken Fang. Operacja została zakończona. Gracze mają czas do 15 maja, aby wydać Gwiazdy Operacji.

Dzisiaj mamy kilka aktualizacji, zaczynając od puli map Aktywnej Służby - Mapa Train została usunięta, a Ancient dodana - czytamy w oficjalnym tweecie.

Dodajmy, że najbliższe spotkania rozgrywane w ramach turniejów eliminacyjnych RMR do Majora dalej będą uwzględniać Traina w swojej puli map, by nie powodować zamieszania i dać drużynom czas do zaadaptowania się do nowych warunków.

Ancient podzielił społeczność graczy, zarówno casualowych, jak i profesjonalnych. Jedni chwalą chęć zmian i ruszenie skostniałego systemu:

Mówiłem o tym w różnych wywiadach, mając zupełnie nową mapę w puli jestem podekscytowany, żeby nauczyć się na niej grać i odkrywać masę nowych rzeczy - pisze shox, zawodnik Team Vitality.

Nie wszyscy jednak są równie pozytywnie nastawieni:

Jo Cie dupia VALVE co ty odwalasz...

Rozumiem dodanie nowej mapki, ale -train??? A gdzie super mapki jak cache, cbble czy nawet tuscan???

Ok, nie mamy 5 gracza, teraz jeszcze wywalają naszą najlepszą mapkę - WRÓCIMY SILNIEJSI.

btw. grywalny ten Ancient, czy jak Vertigo? - wyraża swoje niezadowolenie Grzegorz „SZPERO” Dziamałek z Wisły All in Games (pisownia oryginalna)

Gracze podkreślają również, że nowa turniejowa lokacja może nie być gotowa pod kątem optymalizacji:

Ancient ma tak wiele miejsc, że mój FPS spada z 250 do poniżej 50. Nie jest jeszcze zoptymalizowany do gry konkurencyjnej. Jedno miejsce nawet zawiesiło grę moich przyjaciół z powodu błędu w oświetleniu, który spowodował zniknięcie i ponowne pojawienie się pudełka w szybkim tempie - pisze użytkownik Reddita.

Snakebite Case, CS 360 Stats i wiele innych

Fani otwierania case’ów i polowania na skórki ucieszy fakt, że do gry dodano skrzynkę Snakebite, która zawiera 17 nowych skinów stworzonych przez społeczność.

Pomimo zakończenia operacji Broken Fang wiele jej dobrodziejstw zostaje z nami na dłużej, jak chociażby tryb turniejowy Premier, który pozwala na opcje wybierania i banowania map jak w trakcie esportowych rozgrywek. Za sprawą operacji gracze mieli dostęp do bardzo szczegółowych statystyk ze swoich meczów. Teraz zostało to przemianowane na CS:GO 360 Stats - płatną subskrybcję, która pozwala na wgląd do tych samych statystyk.

Aktualizacja dodaje również kilka świeżych map do różnych trybów rozgrywki, a także naprawia rozliczne dotychczasowe błędy - pełną listę zmian możecie zobaczyć pod tym linkiem.

E3 2021