filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 października 2022, 13:50

autor: Weronika Morozewicz

Marvel podpowiada, że Daredevil z MCU i Netflixa to ta sama postać

Charlie Cox ponownie zagrał Daredevila, tym razem aktor wystąpił w ósmym odcinku serialu Mecenas She-Hulk. Marvel Studios sugeruje, że debiut postaci w MCU stanowi powrót Diabła z Hell’s Kitchen produkcji Netfliksa.

Źródło fot. Daredevil, Drew Goddard, Netflix, 2015
i

Uwaga! Tekst może zawierać spoilery związane z serialem Mecenas She-Hulk.

Najnowszy, ósmy odcinek serialu Mecenas She-Hulk przedstawił bohatera, którego debiut zapowiedziano jeszcze przed emisją premierowego epizodu. W produkcji Marvela platformy Disney+ zagrał Charlie Cox, który ponownie wcielił się w postać Matta Murdocka, po godzinach znanego jako Daredevil.

Disney+ kupisz tutaj

Na oficjalnej stronie Marvela zamieszczono artykuł, który sugeruje, że postać z ósmego odcinka serialu Mecenas She-Hulk, którą również mogliśmy zobaczyć w filmie Spider-Man: Bez drogi do domu, to nikt inny, jak bohater serialu Netfliksa.

Choć pojawienie się postaci było zapowiedziane wcześniej, w końcu zostaje ona przedstawiona widzom po raz kolejny w ósmym odcinku Mecenas She-Hulk – a jest to dokładnie ten sam Matt Murdock, którego widzowie poznali i pokochali przez lata oraz w roli którego powróci Charlie Cox.

Obsada i ekipa serialu długo dyskutowały na temat pojawienia się Daredevila w serialu Mecenas She-Hulk. We wspomnianym odcinku Jennifer Walters podejmuje się reprezentowania Leap-Froga, granego przez Brandona Stanley’a, przeciwko projektantowi strojów superbohaterów imieniem Luke Jacobson, w którego wciela się Griffin Matthews. Jego adwokatem zostaje sam Matt Murdock.

Bohaterowie odkrywają, że oprócz wspólnego celu, łączy ich znacznie więcej: zarówno Walters, jak i Murdock to prawnicy i superbohaterowie z nadludzkimi zdolnościami w jednym. Powrót Coxa do roli skomentowała Tatiana Maslany, odtwórczyni głównej roli w serialu.

Wiedząc, że Charlie znowu wciela się w rolę i że mamy możliwość ponownego wprowadzenia tej postaci dzięki naszemu serialowi, relacja między nim a Jen jest szczególnie wyjątkowa.

Czy produkcje Marvel Studios będą kontynuacją seriali Netfliksa?

Daredevil otrzyma własny serial na Disney+ zatytyłowany Daredevil: Born Again. Kolejną marvelowską postacią Netfliksa, która miała swój debiut w MCU w serialu Hawkeye to Kingpin, w roli którego powrócił Vincent D’Onofrio.

Z tego powodu szeroko dyskutowanym tematem wśród widzów stała się kwestia, czy Marvel podtrzyma ciągłość ustaloną przez starsze produkcje. Debiut Daredevila w MCU może okazać się „delikatnym rebootem” serialu Netfliksa, a samo spotkanie Murdocka zarówno z Walters, jak i Peterem Parkerem Toma Hollanda, mogłoby wskazywać, że bohaterowie należą do tego samego uniwersum.

Przypuszcza się również, że niedługo zobaczymy kolejny debiut netfliksowego bohatera w MCU. Krysten Ritter być może powróci w roli Jessiki Jones w najnowszej produkcji Disney+ Echo. Premierę serialu przewiduje się na rok 2023, mimo że studio nie wyznaczyło dokładnej daty.