Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 kwietnia 2015, 12:55

Marvel Mighty Heroes – komiksowa zręcznościówka rozpoczeła podbój iOS i Androida

W usługach App Store i Google Play zadebiutowało Marvel Mighty Heroes, czyli mobilna gra akcji pozwalająca pokierować najsłynniejszymi superbohaterami i superłotrami z komiksowego uniwersum wydawnictwa Marvel.

W zeszłym miesiącu japońskie studio DeNA ogłosiło, że pracuje nad mobilnym projektem Marvel Mighty Heroes. Twórcy nie kazali nam długo czekać na premierę i gra właśnie zadebiutowała na rynku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Marvel Mighty Heroes dostępne jest w wersjach na systemy iOS oraz Android. Jak praktycznie wszystkie tytułu DeNA, gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Fabuła obraca się wokół ataku zmechanizowanej armii na Ziemię. Naszą planetę ocalić mogą tylko superbohaterowie i to w nich wcielają się gracze. Scenariusz nie sili się na powagę – historia opowiedziana została z dużym przymrużeniem oka. Całość nastawiona jest na sieciowy tryb kooperacji dla maksymalnie czterech uczestników zabawy, choć można także bawić się samotnie.

Największą atrakcją jest oczywiście możliwość pokierowania słynni herosami znanymi z komiksowych opowieści wydawnictwa Marvel. Gra oferuje potężny zestaw postaci do wyboru, wśród których znajdziemy takie sławy jak Spider-Man, Iron Man, Daredevil, Kapitan Ameryka, Hulk, Thor, Doctor Strange, Black Widow czy Ms. Marvel. Każdy superbohater dysponuje unikalnymi umiejętnościami oraz atakami.

Zabawa sprowadza się głównie do walki z hordami wrogów, co obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głowami postaci. System bitewny jest czysto zręcznościowy i cechuje go duża dynamika. Poza zwykłymi przeciwnikami co pewien czas mamy także okazję zmierzyć się z superłotrami, takimi jak Green Goblin, Venom, Kingpin czy Loki. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby potem pokierować tymi czarnymi charakterami. Twórcy nie zapomnieli także o systemie rozwoju, pozwalającym awansować postacie na nowe poziomy.