Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 kwietnia 2015, 11:22

Marvel Future Fight – mobilne RPG z superbohaterami zadebiutuje 30 kwietnia

Firma Netmarble poinformowała, że Marvel Future Fight, czyli zręcznościowe RPG z superbohaterami i superłotrami w rolach głównych, zadebiutuje 30 kwietnia w wersjach na mobilne systemy iOS i Android.

Komiksowe uniwersum wydawnictwa Marvel kontynuuje podbój rynku mobilnego. Studio Netmarble ogłosiło właśnie, że zręcznościowe RPG zatytułowane Marvel Future Fight zadebiutuje 30 kwietnia tego roku.

Obecnie gra jest dostępna w ramach tzw. softlauncha na iOS w Australii oraz w wersji testowej na Androidzie. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Pomimo tego, że towarzyszyć będzie premierze filmu Avengers 2, gra Marvel Future Fight nie jest bezpośrednio związana fabularnie z kinowym uniwersum i pełnymi garściami czerpie z komiksów. Przygoda rozpoczyna się, gdy dyrektor agencji S.H.I.E.L.D., czyli Nick Fury, wysyła z przyszłości wiadomość do bohaterów. Znajduje się w niej zapowiedź rychłego kataklizmu wywołanego przez zderzenie wielu alternatywnych rzeczywistości, co może doprowadzić do końca całej kreacji. Gracz musi zebrać drużynę i spróbować powstrzymać apokalipsę.

Autorzy przygotowali kilkaset misji do pokonania, podczas których możemy krok po kroku odkryć tożsamość osoby stojącej za kataklizmem. Jak na grę typu action-RPG przystało, rozgrywka koncentruje się na walce z hordami potworów. W naszej drużynie mogą znaleźć się maksymalnie trzy osoby. Co ciekawe, mamy okazję zwerbować nie tylko superbohaterów, ale również superłotrów. Wśród dostępnych postaci znalazły się takie sławy jak Iron Man, Daredevil, Spider-Man, Vision czy Hulk. Oczywiście, wszyscy dysponują unikalnymi cechami oraz umiejętnościami, które możemy rozwijać i ulepszać dzięki systemowi rozwoju.

Gra oferuje prosty interfejs, pozwalający łatwo zapanować nad dynamicznymi bitwami. Poza starciami ze sztuczną inteligencją autorzy przewidzieli także opcję rywalizowania z innymi graczami. Oparcie fabuły na konflikcie między alternatywnymi rzeczywistościami sprawia, że nie ma żadnych ograniczeń w dobieraniu postaci, co pozwala na bitwy, w których walczą ze sobą np. dwie wersje tego samego herosa.