Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 kwietnia 2021, 13:24

MakeTheBatfleckMovie - fani chcą filmu o Batmanie z Benem Affleckiem

Na Twitterze furorę robi hasło „MakeTheBatfleckMovie”. To akcja, za pomocą której fani chcą doprowadzić do nakręcenia filmu o Batmanie z Benem Affleckiem w roli głównej.

Fani rozpętali w mediach społecznościowych akcję #MakeTheBatfleckMovie, której celem jest przekonanie wytwórni Warner Bros. do zrealizowania nowego filmu z Benem Affleckiem w roli Batmana. Udało im się zapewnić temu hashtagowi dołączenie do trendujących na Twitterze. W pewnym momencie było to trzecie najpopularniejsze hasło w tym serwisie.

Takie inicjatywy najczęściej są bez szans na powodzenie, ale akurat ta grupa wcześniej odniosła sukces w akcji „#ReleaseTheSnyderCut”, za pomocą której miłośnicy twórczości Zacka Snydera wymusili na wytwórni Warner Bros. opracowanie nowej wersji filmu Liga Sprawiedliwości, która zrealizowała oryginalną wizję tego reżysera. W ubiegłym miesiącu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera zadebiutowała w HBO Max i fani mają nadzieję na więcej.

#MakeTheBatfleckMovie to tylko najnowsza odsłona następnego etapu aktywności fanów. Gromadzą się oni obecnie głównie wokół hasła #RestoreTheSnyderVerse, które stało się najpopularniejszym filmowym hashtagiem w historii Twittera. W tym serwisie przez pewien czas trendowało również #DeathstrokeHBOMax.

Mimo pasji fanów szanse na powstanie nowego filmu o Batmanie z Benem Affleckiem są raczej znikome. Dawno temu miał on w planach własny obraz tego typu, gdzie nie tylko zagrałby główną rolę, ale byłby również reżyserem. Ostatecznie jednak aktor zrezygnował, gdyż presja związana z tym projektem byłaby ogromna, podobnie jak nakład pracy wymagany, aby zrealizować tę produkcję. Dla zdrowego twórcy byłoby to ogromnym wyzwaniem, a Affleck od lat zmaga się z alkoholizmem. Aktor szczerze przyznał, że porzucił projekt, gdyż obawiał się, że podczas jego realizacji zapiłby się na śmierć.

Ben Affleck wyraźnie lubi tę postać, dlatego zgodził się na dokrętki potrzebne do Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera i na występ w nachodzącym filmie The Flash. To są jednak małe role, które nie są tak obciążające jak występ w pełnometrażowej produkcji koncentrującej się na Batmanie. Zresztą od pewnego czasu krążą plotki, że jego Bruce Wayne może zginąć w The Flash, a obraz ten ma stanowić zwieńczenie historii tej wersji Mrocznego Rycerza.

Samo Warner Bros. też raczej nie da się przekonać fanom w tej kwestii. W przyszłym roku do kin trafi The Batman z Robertem Pattinsonem i wytwórnia będzie chciała, aby to ten aktor był postrzegany przez widzów jako główna wersja tego superbohatera.

  1. Liga Sprawiedliwości to dobry film, ale historia jego powstania jest ciekawsza
  2. Strona internetowa HBO Max
  3. Oficjalna strona Warner Bros.