Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 września 2016, 11:44

autor: Adrian Werner

Lunar Battle - pierwszy zwiastun hybrydy strategii i strzelanki od Atari

Firma Atari wypuściła pierwszy zwiastun gry Lunar Battle, czyli mobilnej strategii ekonomicznej o budowaniu kolonii na księżycu, która wzbogacona zostanie sekcjami strzelankowymi w stylu Asteroids.

Lunar Battle było jedną z najciekawszych gier mobilnych pokazanych podczas tegorocznego gamescomu. Głównie z powodu tego, że autorzy postanowili wzbogacić formułę strategii ekonomicznej traktującej o budowaniu miasta o elementy strzelankowe. Teraz wczesna wersja produkcji zadebiutowała w Kanadzie i Izraelu w ramach tzw. soft-launchu, dzięki czemu dostaliśmy pierwszy zwiastun i garść nowych informacji na temat tego projektu.

Gracz wcieli się w wodza nowej ludzkiej kolonii, zbudowanej na powierzchni jednego z księżyców w odległych rejonach galaktyki. Naszym zadaniem będzie rozwój futurystycznego miasta i dbanie o jego mieszkańców. Konieczne okaże się pozyskiwanie energii elektrycznej, jedzenia, wody i wielu dóbr luksusowych, jak również ręczne stawianie budynków, tak aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Podczas zabawy gracz będzie gromadził surowce i wykorzystywał je do rozwoju kolonii oraz zaspokajania potrzeb obywateli. Sporo środków wydamy także na zbrojenia. W ramach tej działalności wyposażymy robotników w uzbrojenie, które pozwoli im odeprzeć ataki obcych najeźdźców. Ponadto kluczową rolę odegra projektowanie i budowanie statków kosmicznych.

Ten ostatni aspekt rozgrywki ma mieć bardzo istotne znaczenie. O ile bowiem robotnicy walczyć będą w większości automatycznie, tak statki wymagać mają w pełni ręcznego sterowania. Zostaniemy wtedy przeniesieni do odrębnych sekcji, które zrealizowane zostaną w stylu oldskulowych automatowych strzelanek pokroju Asteroids.

Lunar Battle zaoferuje obszerną kampanię fabularną, obejmującą 50 misji. Do tego dojdzie tryb multiplayer, w ramach którego gracze będą atakowali kolonie innych użytkowników. Nie zabraknie również opcji toczenia samodzielnych pojedynków PvP za pomocą statków kosmicznych na gwiezdnych arenach.

Gra powstaje w studiu On5, a wydawcą będzie firma Atari. Lunar Battle zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku, ale na razie nie podano dokładnego terminu.

Lunar Battle – oficjalna strona gry

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Lunar Battle

Lunar Battle