Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 września 2020, 15:25

autor: AlexB

Lovecraft Country - zobacz wczesny projekt shoggotha z serialu

Jerad S. Marantz zaprezentował na swoim Instagramie wczesny projekt shoggotha – potwora, którego spotykają na swojej drodze bohaterowie serialu Lovecraft Country. Produkcję można oglądać na antenie HBO oraz platformie HBO GO.

W pierwszym odcinku serialu Lovecraft Country główni bohaterowie trafiają na shoggothy – tajemnicze i żądne mordu stworzenia o iście przerażającym i nieludzkim wyglądzie. Zaprojektował je artysta koncepcyjny Jerad S. Marantz, który wcześniej pracował przy takich hitach jak Avengers: Wojna bez granic i Koniec gry, Doktor Strange czy Spider-Man: Daleko od domu (co ciekawe, był także zaangażowany w produkcję Gears of War 4). Jak to zazwyczaj bywa, przygotował on kilka wizji tego, jak owe stwory powinny się prezentować. Jednym z wczesnych pomysłów na wygląd shoggothów twórca pochwalił się na Instagramie. Oto on:

Early idea for the #shoggoth transformation for #Lovecraftcounty. I thought it could be cool if you could still see remnants of the original person in there. #horror #lovecraft #zbrush #conceptart #monster

null

W zaprezentowanym przez Marantza projekcie widać sporo podobieństw do tego, co ostatecznie znalazło się w serialu (dokładny model możecie zobaczyć w tym miejscu). Tym, co przede wszystkim wyróżnia wczesny zarys wyglądu shoggotha, jest rozpołowiona twarz, stanowiąca pozostałość po człowieku, z którego powstał potwór (można się bowiem w niego zamienić tak samo jak w zombie bądź wampira w niektórych podaniach, czyli po ugryzieniu przez innego przedstawiciela tego gatunku). Według artysty, byłoby ciekawie owe resztki zobaczyć. Pomysł ten został jednak porzucony z niewiadomych przyczyn.

Lovecraft Country - zobacz wczesny projekt shoggotha z serialu - ilustracja #1
Shoggothy nie są stworami, które chcielibyście spotkać w ciemnym lesie.

Przypominamy, że Lovecraft Country można oglądać na antenie HBO oraz platformie HBO GO. Jest to serial na podstawie powieści autorstwa Matta Ruffa, którego producentami są między innymi Jordan Peele (Uciekaj!) oraz J.J. Abrams (Zagubieni, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy). Opowiada on historię żyjącego w latach 50. ubiegłego wieku Atticusa Freemana, młodego czarnoskórego mężczyzny, który w towarzystwie wuja George'a oraz przyjaciółki, Letitii, wyrusza w podróż przez Amerykę w celu odnalezienia swojego ojca. Po drodze przychodzi mu zmierzyć się zarówno z tajemniczymi potworami, jak i uprzedzeniami rasowymi. Do tej pory swoją premierę miały cztery z dziesięciu odcinków składających się na pierwszy sezon produkcji. Pojawiają się one co tydzień w niedzielę.

  1. HBO GO – strona główna