Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2020, 09:00

autor: Aquma

LoL: G2 mistrzami Europy. Polak wybrany najlepszym graczem

Marcin „Jankos” Jankowski został wybrany najlepszym graczem wiosennej fazy mistrzostw Europy League of Legends (tzw. splitu). W rozegranym niedawno finale zespół Polaka – G2 Esports – obronił tytuł mistrzowski, pokonując drużynę Fnatic.

LoL: G2 mistrzami Europy. Polak wybrany najlepszym graczem - ilustracja #1
Marcin „Jankos” Jankowski ma powody do zadowolenia. Zdjęcie: Riot Games.

W SKRÓCIE:

  1. Marcin „Jankos” Jankowski został wybrany MVP wiosennego splitu LEC;
  2. zawodnikowi udało się to po raz drugi w karierze;
  3. zespół Polaka – G2 Esports – obronił mistrzowski tytuł, pokonując w finale drużynę Fnatic.

Marcin „Jankos” Jankowski po raz drugi w swojej karierze został wybrany MVP (ang. most valuable player; jest to tytuł przyznawany jest najlepszemu graczowi danego spotkania lub etapu rozgrywek) wiosennej fazy mistrzostw Europy w League of Legends (tzw. „splitu” LEC – od LoL European Championship). Informacja została podana na Twitterze.

Po raz pierwszy „Jankos” zdobył podobne wyróżnienie w lecie zeszłego roku. W zakończonych wczoraj rozgrywkach polski zawodnik zdecydowanie dominował nad pozostałymi „dżunglerami” (od słowa „dżungla”; jest to jedna z ról pełnionych przez postacie w League of Legends – bohaterowie tego typu specjalizują się w eksploracji, zdobywaniu złota oraz błyskawicznym eliminowaniu innych graczy).

Polak podziękował za wyróżnienie, podkreślając równocześnie, jak ważną rolę w jego sukcesach odgrywają pozostali członkowie drużyny G2 Esports.

W G2 lubimy zaszaleć podczas rozgrywki. Bycie stabilnym filarem drużyny w każdej potyczce pozwala mi utrzymywać tak wysoki poziom. Staram się po prostu trzymać naszych przedmeczowych ustaleń albo powtarzam zagrania ze scrimów. Można powiedzieć, że podejmuję bezpieczne decyzje, podczas gdy reszta ekipy nie gra już tak perfekcyjnie. Jednocześnie uważam jednak, że w większości przypadków wszyscy gramy bardzo dobrze, a ja jako dżungler po prostu znajduję się tam gdzie powinienem i dlatego sprawiam wrażenie bardzo mocnego – powiedział Marcin Jankowski.

W rozegranym wczoraj finale zawodnicy G2 Esports obronili mistrzowski tytuł. W ostatnim meczu zmierzyli się z drużyną Fnatic, którą pokonali zdecydowanie 3:0.

  1. League of Legends – strona oficjalna
  2. League of Legends – poradnik