Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2021, 11:40

autor: Qskan

Ogromny rework znanej postaci w LoL-u

Do sieci trafił opis i prezentacja postaci Dr Mundo po tzw. reworku. Dowiadujemy się z nich o nowych umiejętnościach i wyglądzie popularnego toplanera League of Legends.

W SKRÓCIE:
  • Znamy nowe umiejętności i wygląd Dr Mundo - popularnego czempiona z League of Legends.
  • W sieci pojawił się opis reworka znanego toplanera. Zmian jest sporo.
  • Gracze są podzieleni odnośnie tego, czy to będzie przemiana na plus, czy na minus.

W sieci pojawił się opis i prezentacja odnowionej wersji Dr Mundo - popularnej postaci w League of Legends. Z prezentacji dowiadujemy się, jak zmieni się wygląd oraz umiejętności chemika z Zaun. Zaprezentowano również nowe wersje splash artów bohatera. Odświeżona wersja Dr Mundo zadebiutuje na polach Summoner’s Rift najprawdopodobniej przy okazji patcha 11.12.

Poniżej przedstawiamy video ze skillami bohatera wraz z ich opisem:

Opis umiejętności:

  1. Umiejętność pasywna - Goes Where He Pleases: Dr Mundo opiera się następnemu efektowi unieruchamiającemu, który go trafi, tracąc przy tym zdrowie i upuszczając w pobliżu chemiczny kanister. Dr Mundo może go podnieść, przechodząc po nim, co przywraca mu część maksymalnego zdrowia i skraca czas odnowienia tej biernej umiejętności. Wrogowie, którzy przejdą nad kanistrem, zniszczą go. Dr Mundo ma także zwiększoną regenerację zdrowia, zależną od jego maksymalnego zdrowia.
  2. Q - Infected Bonesaw: Dr Mundo rzuca zainfekowaną piłą do kości, zadając pierwszemu trafionemu przeciwnikowi obrażenia magiczne zależne od jego aktualnego stanu zdrowia i spowalniając go.
  3. W - Heart Zapper: Dr Mundo poraża się prądem na kilka sekund, zadając pobliskim wrogom trwałe obrażenia magiczne i przechowując część otrzymanych obrażeń w postaci szarego paska zdrowia. Pod koniec czasu trwania Dr Mundo zadaje pobliskim wrogom serię obrażeń magicznych i leczy się z szarego zdrowia, jeśli trafi wroga (leczenie zmniejsza się, jeśli trafione zostały tylko stwory lub potwory). Dr Mundo może ponownie rzucić tę umiejętność, aby wcześniej zakończyć jej działanie.
  4. E - Blunt Force Trauma: Bierne - Dr Mundo otrzymuje dodatkowe obrażenia od ataku, zwiększające się w zależności od ilości brakującego zdrowia. Aktywna - Dr Mundo uderza przeciwnika swoją „medyczną” torbą, zadając obrażenia fizyczne zależne od jego brakującego zdrowia. Jeśli wróg ginie, zostaje odepchnięty, zadając minimalne obrażenia tej umiejętności przeciwnikom, przez których przejdzie.
  5. R (superumiejętność) - Maximum Dosage: Dr Mundo pompuje się chemikaliami, natychmiastowo lecząc pewien procent swojego brakującego zdrowia. Następnie przez długi czas leczy część swojego maksymalnego zdrowia, zyskując dodatkową prędkość ruchu i obrażenia od ataku podczas leczenia.

Reakcje graczy na nową wersję starej postaci są dość różne, część uważa rework za zmianę na lepsze, druga część twierdzi, że postać straci na użyteczności. Poniżej przytaczamy wypowiedzi graczy z forum Reddit.

W zasadzie to każda z nowych umiejętności to usprawniona wersja tych starych - pisze użytkownik turtle 921.

Jego (umiejętność - dop. red.) W jest trochę gorsza, ponieważ nie jest to teraz umiejętność z ciągłymi obszarowymi obrażeniami i nie daje nieustępliwości - pisze Abject-Protection502.

Bardziej obszerny komentarz zostawił redditowicz Hurry_False 2:

Jego W nie daje już nieustępliwości i zadaje bardzo małe obrażenia. Jego E nie daje już procentowej odporności na magię. Jego R leczy o wiele mniej i trwa o wiele krócej, chociaż fakt, że leczy natychmiastowo, w przeciwieństwie do kosztu zdrowia, powinien być ok.

Szczerze mówiąc wygląda na to, że będzie naprawdę kiepski, chyba że jego przeliczniki będą po prostu mocne. Jego nowa pasywka brzmi naprawdę podejrzanie. Możliwość zablokowania tylko jednej instancji CC (efekty kontroli tłumu, np. ogłuszenie - dop. red.), a potem konieczność podążania w stronę swojego pojemnika, aby odnowić pasywkę, brzmi jak nuda i nie będzie zbyt przydatna w walkach drużynowych.

Mimo podzielonych zdań gracze ze zniecierpliwieniem będą wyczekiwać pojawienia się odświeżonego Dr Mundo na salonach. Ma się to stać już w następnym patchu.