Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 marca 2017, 09:49

Logan: Wolverine, T2 Trainspotting - weekendowe premiery filmowe

Marcowy pochód filmowych hitów zaczynamy od podwójnego uderzenia - na ekrany wchodzą dwa długo oczekiwane filmy. Pierwszym jest Logan, ostatnia przygoda Wolverine'a, a drugim T2 Trainspotting. Miłego oglądania!

Logan: Wolverine

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Długo oczekiwany, świetnie przyjęty przez krytyków, ostatni występ Hugh Jackmana w roli Wolverine'a właśnie wchodzi na ekrany kin. Logan to dzieło tego samego filmowca, który przy okazji filmu The Wolverine zmazał (no, częściowo) nieudane wrażenia, jakie pozostawiła po sobie Geneza. Rzecz dzieje się w roku 2029, mutanci są ścigani, a nędzne resztki niegdysiejszego ewolucyjnego skoku zmuszone są chować się po małych miasteczkach. Dokładnie to robi Logan, ale gdy na drodze stanie dziewczynka o zdolnościach bardzo podobnych do jego własnych, wszystko się zmieni... Post-apokalipsa, western, dramat i dużo, bardzo dużo krwi. Wszystko wskazuje na to, ze warto!

  1. Reżyseria: James Mangold
  2. Grają: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook

T2 Transpotting

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Powroty po latach są trudne, a dla wielu okazują się być niemal niewykonalne. Ale Danny Boyle wyzwań się nie boi i właśnie teraz proponuje widzom powrót do historii, która 20 lat temu przyniosła mu ogromną sławę. Bohaterowie kultowego Trainspotting się postarzeli, ale nie wszyscy dorośli. Renton wraca na stare śmieci, gdzie czekają na niego zerwane więzi, co zaowocuje szaloną jazdą po Edynburgu i okolicach. Film wydaje się być rzeczą skierowaną w zasadzie tylko dla fanów, którzy są świadomi grania na nostalgicznej strunie. Na szczęście twórcy też są tego świadomi i całość ogląda się dużo lepiej, niż można by przypuszczać.

  1. Reżyseria: Danny Boyle
  2. Grają: Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Robert Carlyle

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Maria Skłodowska-Curie (francusko-polska koprodukcja o najsłynniejszej polskiej pani naukowiec z Karoliną Gruszką w tytułowej roli),
  2. Bodo (kinowa wersja popularnego serialu emitowanego na antenie TVP),
  3. Śmierć Ludwika XIV (francuski dramat biograficzny i do tego historyczny),
  4. Ozzy (animowana opowieść o słodkim piesku rasy beagle),
  5. Pim i Pom (holenderska animacja dla najmłodszych o przygodach tytułowych kociaków).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.