Little Big Adventure – kultowa przygodowa gra akcji trafi na urządzenia mobilne 27 marca

Firma DotEmu zapowiedziała mobilną wersję klasycznej przygodowej gry akcji Little Big Adventure. Produkcja tradi na iOS i Androida pod koniec marca.

Adrian Werner

Komentarze

Specjalizująca się starych klasykach firma DotEmu ogłosiła, że kończy prace nad mobilną konwersją Little Big Adventure, czyli kultowej przygodowej gry akcji sprzed 20 lat, znanej również pod tytułem Relentless: Twinsen's Adventure. Produkcja zmierza na urządzenia z systemami iOS oraz Android i trafi do sprzedaży 27 marca tego roku.

Akcja gry osadzona zostanie na powierzchni planety znanej jako Twinsun - zawieszonej na nieruchomej orbicie pomiędzy dwoma słońcami oraz zamieszkanej przez cztery inteligentne rasy. Świat ten znajduje się pod kontrolą tyrana znanego jako doktor FunFrock, który rządzi żelazną ręką dzięki armii klonów posiadających zdolności teleportacyjne. Gracze wcielą się w młodego mężczyznę imieniem Twisen. Zostaje on uwięziony w Cytadeli z powodu własnych proroczych snów, zwiastujących koniec cywilizacji na Twinsun. Będzie on musiał znaleźć sposób ucieczki z niewoli, pokonać armie FunFrocka oraz znaleźć sposób na ocalenie całego świata.

Mobilne Little Big Adventure będzie tak jak pierwowzór przygodową grą akcji, w której akcja ukazana zostanie z perspektywy izometrycznej. Zabawa polegać ma oczywiście na eksplorowaniu lokacji, rozwiązywaniu zagadek i walce. Twisen otrzyma możliwość przełączania się między czterema trybami ruchu normalnym, atletycznym, agresywnym i skradankowym. Każdy z nich spowoduje inne interakcje z otoczeniem i postaciami. Wszystko to rozgrywać się będzie w świecie o otwartej strukturze, pozwalającej na swobodne podróżowanie pomiędzy wyspami świata Twinsun.

Little Big Adventure zadebiutowało w 1994 roku na pecetach i było debiutanckim projektem francuskiego studia Adeline Software. Gra okazała się wielkim sukcesem, gromadząc pokaźny zestaw wyśmienitych recenzji oraz zyskując liczne grono fanów. Jednym jej elementem na który narzekano był system sterowania, więc ciekawi jesteśmy jak DotEmu poradzi sobie z nim w wersji mobilnej. Pierwszy zwiastun pokazuje, że twórcy gruntownie przerobili cały interfejs i wprowadzili system gestów, co daje nam powody do optymizmu.

8.2

Gracze

8.8

Steam

OCEŃ
Oceny

Adrian Werner

Autor: Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

Total War: Rome II – Hannibal u bram drugim dodatkiem do strategii totalnej Creative Assembly

Następny
Total War: Rome II – Hannibal u bram drugim dodatkiem do strategii totalnej Creative Assembly

Nowe The Humble Weekly Sale z grami firmy SEGA (m.in. Alpha Protocol, Binary Domain, Medieval II: Total War, Total War: SHOGUN 2.)

Poprzedni
Nowe The Humble Weekly Sale z grami firmy SEGA (m.in. Alpha Protocol, Binary Domain, Medieval II: Total War, Total War: SHOGUN 2.)

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl