Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 marca 2014, 06:52

autor: Adrian Werner

Little Big Adventure – kultowa przygodowa gra akcji trafi na urządzenia mobilne 27 marca

Firma DotEmu zapowiedziała mobilną wersję klasycznej przygodowej gry akcji Little Big Adventure. Produkcja tradi na iOS i Androida pod koniec marca.

Specjalizująca się starych klasykach firma DotEmu ogłosiła, że kończy prace nad mobilną konwersją Little Big Adventure, czyli kultowej przygodowej gry akcji sprzed 20 lat, znanej również pod tytułem Relentless: Twinsen's Adventure. Produkcja zmierza na urządzenia z systemami iOS oraz Android i trafi do sprzedaży 27 marca tego roku.

Akcja gry osadzona zostanie na powierzchni planety znanej jako Twinsun - zawieszonej na nieruchomej orbicie pomiędzy dwoma słońcami oraz zamieszkanej przez cztery inteligentne rasy. Świat ten znajduje się pod kontrolą tyrana znanego jako doktor FunFrock, który rządzi żelazną ręką dzięki armii klonów posiadających zdolności teleportacyjne. Gracze wcielą się w młodego mężczyznę imieniem Twisen. Zostaje on uwięziony w Cytadeli z powodu własnych proroczych snów, zwiastujących koniec cywilizacji na Twinsun. Będzie on musiał znaleźć sposób ucieczki z niewoli, pokonać armie FunFrocka oraz znaleźć sposób na ocalenie całego świata.

Mobilne Little Big Adventure będzie tak jak pierwowzór przygodową grą akcji, w której akcja ukazana zostanie z perspektywy izometrycznej. Zabawa polegać ma oczywiście na eksplorowaniu lokacji, rozwiązywaniu zagadek i walce. Twisen otrzyma możliwość przełączania się między czterema trybami ruchu normalnym, atletycznym, agresywnym i skradankowym. Każdy z nich spowoduje inne interakcje z otoczeniem i postaciami. Wszystko to rozgrywać się będzie w świecie o otwartej strukturze, pozwalającej na swobodne podróżowanie pomiędzy wyspami świata Twinsun.

Little Big Adventure zadebiutowało w 1994 roku na pecetach i było debiutanckim projektem francuskiego studia Adeline Software. Gra okazała się wielkim sukcesem, gromadząc pokaźny zestaw wyśmienitych recenzji oraz zyskując liczne grono fanów. Jednym jej elementem na który narzekano był system sterowania, więc ciekawi jesteśmy jak DotEmu poradzi sobie z nim w wersji mobilnej. Pierwszy zwiastun pokazuje, że twórcy gruntownie przerobili cały interfejs i wprowadzili system gestów, co daje nam powody do optymizmu.