Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2020, 13:15

autor: AlexB

List miłosny do samochodów i wyścigów - recenzje art of rally

W minioną środę na PC zadebiutowała gra art of rally – minimalistyczna produkcja wyścigowa od niezależnego studia Funselektor Labs. Tytuł zbiera pozytywne opinie w mediach branżowych.

W SKRÓCIE
  1. 23 września na PC zadebiutowała gra wyścigowa art of rally od niezależnego, jednoosobowego studia Funselektor Labs.
  2. Tytuł zyskał uznanie w mediach branżowych, według których stanowi on piękny list miłosny do gatunku gier wyścigowych.

Na początku września miłośnicy gier rajdowych otrzymali WRC 9. Przygotowana przez Kylotonn kolejna odsłona popularnego, cyklu posiadająca oficjalną licencję Rajdowych Mistrzostw Świata, zebrała bardzo dobre opinie w mediach branżowych. W tym miesiącu na PC pojawiła się jednak jeszcze jedna produkcja skupiająca się na dynamicznej, samochodowej rywalizacji po bezdrożach i tak się składa, że ona również zbiera całkiem niezłe oceny. Mowa tu o art of rally.

List miłosny do samochodów i wyścigów - recenzje art of rally - ilustracja #1
Gra art of rally przypadła do gustu recenzentom.

Gra art of rally została opracowana przez niezależne kanadyjskie studio Funselektor Labs, które jest złożone tylko z jednego człowieka - Dunego Casu. Jego debiutancką produkcją było Absolute Drift. Jak podkreśla sam deweloper na swojej oficjalnej stronie internetowej – tworzy tylko takie produkcje, w jakie sam chciałby zagrać. I ta pasja zyskała uznanie wśród recenzentów. Zaznaczają oni, że art of rally stanowi przepiękny „list miłosny do samochodów oraz generalnie wyścigów” (cytat z recenzji WayTooManyGames). Tytuł wyróżnia się zaskakująco głębokim jak na produkcję niezależną systemem jazdy, stanowiącym połączenie symulacji i bardziej zręcznościowego podejścia, minimalistyczną, lecz wpadającą w oko oprawą graficzną oraz przyjemną muzyką. Wszystko to sprawia, że art of rally może się sprawdzić zarówno jako pozycja na dłuższe posiedzenie, jak i krótszą rozgrywkę na przykład w ramach rozgrzewki przed sesją w jakieś innej produkcji. Większy problem może stanowić jedynie sterowanie.

Wybrane recenzje art of rally

  1. Saving Content – 5/5
  2. WayTooManyGames – 9/10
  3. God is a Geek – 9/10
  4. TheGamer – 2,5/5

Grę art of rally można zakupić na Steamie, Epic Games Store oraz GOG.com. Na wszystkich trzech platformach do 30 września podstawowa wersja tytułu będzie kosztowała 80,99 złotych. Później cena wzrośnie do 89,99 złotych. Niestety, produkcja nie posiada polskiej wersji językowej.