Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 14 grudnia 2019, 12:52

autor: Frozen

Lionsgate stworzy aktorski film o kórlikach

Francuski wydawca gier Ubisoft podpisał umowę z amerykańską wytwórnią filmową Lionsgate, na mocy której ma powstać pełnometrażowy, aktorski film z kórlikami w rolach głównych.

Kórliki dostaną własny film kinowy. - Lionsgate stworzy aktorski film o kórlikach - wiadomość - 2019-12-14
Kórliki dostaną własny film kinowy.

Firmy Lionsgate i Ubisoft podpisały umowę na stworzenie pełnometrażowego filmu aktorskiego o kórlikach – szalonych stworzeniach, które po raz pierwszy pojawiły się w grze Rayman Raving Rabbids. Scenariusz dzieła, opracowany wcześniej dla wytwórni Sony przez Matta Senreicha, Toma Shepparda i Zeba Wella (współtwórców serialu animowanego Robot Chicken), zostanie przejrzany i poprawiony przez Todda Rosenberga.

Trwają zaawansowane rozmowy z Toddem Straussem-Schulsonem (Jak romantycznie!, Harold i Kumar: Spalone święta), który miałby wyreżyserować dzieło. Producentami filmu będą Todd Lieberman i David Hoberman z Mandeville Films oraz Jason Altman i Margaret Boykin z Ubisoft Film & Television. Szczegóły dotyczące obsady oraz przewidywana data premiery nie są jeszcze znane.

Todd Strauss-Schulson – potencjalny reżyser filmu (źródło: Matt Baron/Shutterstock). - Lionsgate stworzy aktorski film o kórlikach - wiadomość - 2019-12-14
Todd Strauss-Schulson – potencjalny reżyser filmu (źródło: Matt Baron/Shutterstock).

Od czasu debiutu długouchych stworzeń w 2006 roku w ręce graczy trafiło łącznie ponad 15 milionów egzemplarzy gier z tej serii. Marka doczekała się również serialu animowanego zatytułowanego Inwazja kórlików, który ukazuje się nieprzerwanie od 2013 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.