Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 grudnia 2020, 13:00

autor: Karol Laska

Liga Sprawiedliwości Snydera może dostać kategorię R, bo Batman przeklina

Dużo brutalnej przemocy i masa wulgaryzmów - między innymi tego należy się spodziewać po wersji reżyserskiej Justice League. Zack Snyder jest w związku z tym niemalże pewien, że film otrzyma kategorię wiekową R.

Zack Snyder jest pewien, że Justice League zostanie przypisane do kategorii wiekowej R (restricted), która z założenia określa produkcje przeznaczone tylko dla dorosłych (osoby poniżej 17. roku życia mogą wejść na salę kinową tylko z pełnoletnim opiekunem). Twórca uzasadnił swoje przewidywania w wywiadzie na łamach serwisu Entertainment Weekly. Wspomniał między o innym o tym, że Batman użyje wulgaryzmu:

Oto jedna informacja, o której nikt nie wie: film jest szalony i tak epicki, że prawdopodobnie otrzyma kategorię R – tak, jestem niemalże pewien, że się to stanie. MPAA [Motion Picture Association of America – dop. red.] jeszcze się z nami nie kontaktowało, ale takie mam przeczucia.

Jest jedna scena, w której Batman mówi słowo na F. Ponadto Cyborg nie jest za bardzo zadowolony ze swojego życia przed spotkaniem Ligi Sprawiedliwości, więc często głośno mówi, co myśli. No i Steppenwolf tnie ludzi na pół. Tak więc kategoria R wynikałaby z przemocy lub wulgaryzmów, prawdopodobnie obydwu.

Nie jesteśmy zaskoczeni takim obrotem spraw, bo Snyder Cut od samego początku było reklamowane jako film o wiele ostrzejszy i mroczniejszy od wersji Justice League z 2017 roku. Jak bardzo odczujemy poszczególne stylistyczne i fabularne różnice? O tym przekonamy się w 2021 roku za pośrednictwem platformy HBO Max. Wtedy to pojawią się cztery odcinki rozszerzonej Ligi Sprawiedliwości.