Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2015, 15:33

Life Is Strange - trzeci epizod przygodówki ukaże się w maju

Firma Square Enix oraz studio DONTNOD Entertainment ogłosiły, że trzeci odcinek przygodówki Life Is Strange zadebiutuje w maju tego roku.

W trzeci epizod zagramy w maju. - Life Is Strange - trzeci epizod przygodówki ukaże się w maju - wiadomość - 2015-04-18
W trzeci epizod zagramy w maju.

Firma Square Enix oraz studio DONTNOD Entertainment poinformowały za pomocą swojego oficjalnego konta Twitter, że trzeci epizod przygodówki Life Is Strange ukaże się w przyszłym miesiącu, czyli w maju. Niestety, nie podano bardziej konkretnej daty premiery. Twórcy nie zdradzili także żadnych informacji na temat fabuły tego odcinka. Wiemy jedynie, że zatytułowany zostanie Chaos Theory.

Przypomnijmy, że Life Is Strange to przygodówka, której akcja toczy się w sennym amerykańskim miasteczku. Główną bohaterką jest młoda kobieta imieniem Max Caulfield, która po ukończeniu studiów postanawia odwiedzić rodzinne strony. Na miejscu spotyka przyjaciółkę Chloe i wspólnymi siłami próbują rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia swojej koleżanki ze studiów – Rachel Amber. Prowadzenie śledztwa ułatwia fakt, że Max szybko nabywa moce manipulowania czasem. Gra stawia na aspekt narracyjny i podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów oraz podejmowaniem decyzji. Ten ostatni element urozmaicają nadnaturalne zdolności bohaterki, które pozwalają jej powracać do kluczowych momentów i zmieniać swoje wybory.

Pierwszy epizod Life Is Strange, zatytułowany Chrysalis, trafił do sprzedaży 30 stycznia tego roku w wersji na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Odcinek numer dwa, czyli Out of Time, zadebiutował w 24 marca. W sumie autorzy mają w planach pięć epizodów.

  1. Life Is Strange – oficjalna strona gry