Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2022, 10:35

LEGO połączyło fanów Star Citizen i EVE Online

Twórcy EVE Online i Star Citizen zorganizowali zabawę w budowanie statków z klocków LEGO. Akcję zorganizowano w szczytnym celu.

Społeczności fanów Star Citizen oraz EVE Online zmierzą się w rywalizacji o to, kto jest najlepszym budowniczym statków kosmicznych skonstruowanych z klocków LEGO. Celem akcji jest nie tylko dobra zabawa, ale również wsparcie organizacji charytatywnej.

  1. Rywalizacja podzielona zostanie na dwa etapy. W pierwszym z nich do 27 czerwca każda ze społeczności zajmie się tworzeniem najbardziej zakręconych projektów ze swoich gier. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcyjnych nagród.
  2. W drugim etapie pracownicy studiów Cloud Imperium Games oraz CCP zmierzą się w bezpośredniej rywalizacji, w ramach której będą musieli budować zwycięskie konstrukcje z pierwszego etapu na żywo. Aby było ciekawiej, każdy zespół otrzyma zadanie budowania statków z gry konkurencyjnego studia. Twórcy Star Citizen będą wiec tworzyli modele z EVE Online i vice versa.
  3. Równolegle prowadzona będzie zbiórka charytatywna, z której środki przekazane zostaną na konto fundacji Extra Life.
LEGO połączyło fanów Star Citizen i EVE Online - ilustracja #1
Zeszłoroczny model statku z LEGO autorstwa P_ROSSO, który zainspirował całą zabawę.

Korzenie akcji sięgają grudnia 2021 roku. Twórcy Star Citizen pochwalili się wtedy imponującym modelem statku Drake Vulture, zbudowanym z klocków LEGO przez fana o ksywce P_ROSSO. Autorzy EVE Online odpowiedzieli, że chcieliby dołączyć do zabawy z własną jednostką. Cloud Imperium Games w reakcji na to wyzwało CCP na klockowy pojedynek, co spotkało się z akceptacją drugiej strony.

  1. Star Citizen – strona oficjalna
  2. EVE Online – strona oficjalna