Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2015, 17:37

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

LEGO Jurassic World - nowe informacje. Będzie można pokierować dinozaurem

Firmy Warner Bros. wraz ze studiem Traveller’s Tales ujawniły pierwsze szczegóły zapowiedzianego niedawno LEGO Jurassic World – kolejnej gry z duńskimi klockami, tym razem opartej na popularnej filmowej sadze „Park Jurajski”. Wynika z nich, że w produkcji gracze będą mogli pokierować nie tylko ludźmi, ale i dinozaurami. Deweloperzy zaprezentowali też pierwszy zwiastun tytułu.

Zgodnie z informacjami ujawnionymi kilka dni temu, w LEGO Jurassic World gracze będą mogli wziąć udział w wydarzeniach przedstawionych w trzech częściach „Parku Jurajskiego” i nadchodzącym filmie „Jurassic World”, który swoją premierę będzie miał w czerwcu tego roku. Rozgrywka nie będzie jednak polegała tylko na uciekaniu małymi ludzikami przed ogromnymi gadami – przedstawiciele Traveller’s Tales poinformowali, że w grze będzie można bowiem wcielić się w dinozaura. Ponadto deweloperzy obiecują, że kierując na przykład takim T-Reksem (zbudowanym oczywiście z klocków) będzie można nie tylko niszczyć konstrukcje z LEGO, ale i walczyć z innymi prehistorycznymi gadami hasającymi po wyspach Isla Nublar i Isla Sorna.

Dodatkowo w trakcie zabawy będzie można natrafić na bursztyny zawierające cenne DNA dinozaurów. Gracze będą mogli je wykorzystać do odtworzenia określonych gatunków gadów, by późnie w bliżej niesprecyzowany sposób dostosować je według własnego upodobania. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, jak cały proces będzie przebiegał.

Koncern Warner Bros. opublikował również pierwszy zwiastun LEGO Jurassic World. Trailer nie zdradza jednak zbyt dużo – filmik trwa zaledwie 40 sekund i przez większość czasu widać na nim zrobionego z klocków dinozaura na białym tle. Na materiale, który znajdziecie powyżej, zabrakło jakichkolwiek fragmentów gameplayu.

LEGO Jurassic World ukaże się w czerwcu na PC, Xboksie 360, Xboksie One, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U i 3DS-ie.