Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2021, 14:32

autor: Karol Laska

Legion samobójców z kategorią wiekową R

Legion samobójców. The Suicide Squad to film przeznaczony głównie dla dorosłych, czego dowodem jest świeżo mu przyznana kategoria wiekowa R, którą wcześniej mogły się pochwalić takie dzieła jak Joker czy Deadpool.

W listopadzie 2019 roku informowaliśmy, że Warner Bros. chciałoby zapewnić filmowi Legion samobójców. The Suicide Squad kategorię wiekową R (restricted – tylko dla dorosłych i ludzi poniżej 17 roku życia z opiekunami). Minęło trochę czasu i w końcu na oficjalnej stronie internetowej Film Ratings możemy zobaczyć tę literkę przy tytule dzieła Jamesa Gunna.

Dołącza ono tym samym do innych hitów superbohaterskich, które mogły pochwalić się „erką”, czyli między innymi do Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera, Deadpoola, Jokera i Logana: Wolverine’a. Warto zaznaczyć, że wszystkie te dzieła spotkały się z przeważająco pozytywnym odbiorem fanów i wyróżniały się na tle innych filmów w tym gatunku.

The Suicide Squad cieszy się kategorią R z następujących powodów: brutalna przemoc i gore, wulgarny język, odwołania seksualne, bezpośrednie przedstawianie narkotyków i nagości. Żadnego z tych elementów nie można było zauważyć w poprzednim Legionie samobójców (tym reżyserowanym przez Davida Ayera), który od samego początku był planowany jako produkcja PG-13. To tylko pokazuje, o jak odmiennych filmach rozmawiamy, pomimo tego, że reprezentują one tę samą markę.

Przyznanie takowej kategorii wiekowej nowemu Legionowi samobójców w ogóle nas nie dziwi, jeżeli spojrzymy na twórczość Jamesa Gunna. Reżyser ten uwielbia tworzyć widowiska spektakularne i humorystyczne, nie bojąc się o szeroko pojętą poprawność i moralność. Co prawda przy tworzeniu Strażników Galaktyki musiał się trochę hamować ze względu na to, że był to film PG-13, ale teraz w końcu mógł puścić wodze fantazji i czekamy cali rozentuzjazmowani, by zobaczyć, co z tego wyszło. Premiera Legionu samobójców. The Suicide Squada jest zaplanowana na 6 sierpnia 2021 roku.

  1. Strona internetowa DC