Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 grudnia 2012, 08:01

Legendarne Superbrothers: Sword & Sworcery EP wreszcie na Androida

Na Google Play zadebiutowała wreszcie gra Superbrothers: Sword & Sworcery EP, czyli legendarna już przygodówka z iOS.

Superbrothers: Sword & Sworcery EP to jedna z najwyżej ocenianych produkcji mobilnych ostatnich lat. Ta nietypowa i ambitna pod względem artystycznym przygodówka wpierw podbiła serca użytkowników iPadów w 2011 roku, a kilka miesięcy temu zadebiutowała na pecetach. Teraz nadszedł wreszcie czas na wersję na Androida.

Grę Superbrothers: Sword & Sworcery EP można nabyć na Google Play za 6 złotych. Jest to cena promocyjna i za kilka dni ulegnie zwiększeniu, więc warto się pośpieszyć z zakupem.

-Superbrothers: Sword & Sworcery EP na Google Play

Superbrothers: Sword & Sworcery EP to nastawiona na eksplorację przygodówka utrzymana w nietypowej stylistyce łączącej ropikselowane retro z nowoczesnymi efektami graficznymi i wysoką rozdzielczością. Bohaterem tej opowieści jest Scythian – młody wojownik eksplorujący tajemniczy las.

Cała historia jest hołdem złożonym starym pulpowym powieściom fantasy, w tym zwłaszcza cyklowi o przygodach Conan z Cymerii. Jednocześnie jednak autorzy podeszli do tematyki z dużym dystansem i wprowadzili narratora, który w barwny sposób komentuje wydarzenia na ekranie.

Rozgrywka stanowi dosyć typową przygodówkową zabawę. Większość czasu spędzamy zatem na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek. Od czasu do czasu Scythiam musi też zrobić użytek z noszonego na plecach potężnego miecza a trakcie prostych sekwencji walki. Siłą gry jest przede wszystkim rewelacyjne wykonanie. Większość odwiedzanych lokacji robi niesamowite wrażenie. Do tego dochodzi rewelacyjna ścieżka dźwiękowa, jedna z najlepszych ostatnich lat. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że soundtrack został wydany na płycie gramofonowe i kasecie magnetofonowej.