Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 października 2013, 09:40

autor: Hed

League of Legends – SK Telecom T1 mistrzem świata

Koreańska drużyna SK Telecom T1 została mistrzem trzeciego sezonu League of Legends. W finale zespół pokonał dość pewnie Chińczyków z Royal Club. SK Telecom T1 zgarnął nagrodę w wysokości miliona dolarów.

SK Telecom T1 mistrzami League of Legends. - League of Legends – SK Telecom T1 zwycięzcą mistrzostw świata trzeciego sezonu - wiadomość - 2013-10-05
SK Telecom T1 mistrzami League of Legends.

Drużyna SK Telecom T1 pokonała Royal Club w finale mistrzostw świata League of Legends, zorganizowanych w ramach trzeciego sezonu gry. Koreańczycy pewnie wygrali wszystkie trzy spotkania i tylko w jednym z nich mieli pewne problemy z zawodnikami z Chin, którzy wcześniej wyeliminowali z turnieju europejski zespół Fnatic. Piątka graczy z SK Telecom T1 zdobyła główną nagrodę w wysokości miliona dolarów. Royal Club otrzyma za to 250 tysięcy dolarów.

Starcie między SK Telecom T1 i Royal Club odbyło się dzisiaj o godzinie 5:00. W pierwszym meczu szczególnie ważną rolę odegrał „jungler” bengi, który świetnie wspierał środkową linię. Reszta koreańskiego zespołu radziła sobie równie dobrze i mecz zakończył się dość pewną wygraną. Royal Club próbował stawić opór w drugim spotkaniu przy pomocy nietypowych taktyk, ale nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. SK Telecom T1 zdominował także trzecią bitwę.

Mecze finałowe można obejrzeć w powyższym zapisie transmisji. W sieci krążą opinie, że były one niezłe, ale jednak trochę zawiodły. Głównie ze względu na nieumiejętność podjęcia wyrównanej walki ze strony Royal Club. Tak czy inaczej, kolejne mistrzostwa League of Legends należy zaliczyć do udanych – działo się sporo. Na stronach firmy Riot Games są dostępne wszystkie wcześniejsze etapy rozgrywek, więc jeśli ktoś nie miał okazji zobaczyć ich na żywo może nadrobić zaległości.

  1. Oficjalna strona mistrzostw League of Legends

League of Legends to prawdopodobnie najpopularniejsza gra typu MOBA na świecie. W produkcji studia Riot Games, opartej na słynnym modzie DotA, gracze wcielają się w herosów walczących na arenach. Każda z postaci dysponuje unikatowym zestawem umiejętności, dzięki czemu rozgrywka jest zawsze nieprzewidywalna. League of Legends zdobył popularność także ze względu na swój model finansowy – gra jest dostępna w systemie free-to-play.