Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2013, 11:05

autor: Adrian Werner

Last Knight - nowy zwiastun z platformówki o walce konnej

Zespół Toco Games opublikował nowy zwiastun z gry Last Knight. Będzie to trójwymiarowa platformówka koncentrująca się na jeździe konnej i walce za pomocą kopii.

Studio Toco Games wypuściło nowy zwiastun Last Knight, czyli trójwymiarowej platformówki, w której pokierujemy rycerzem na koniu. Gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jej premiera nastąpić ma za kilka miesięcy. Autorzy próbują dostać się na serwis Steam za pośrednictwem usługi Greenlight.

  1. Last Knight – oficjalna strona gry
  2. Last Knight na Steam Greenlight

Celem autorów jest powrót do stylu trójwymiarowych platformówek jaki dominował na konsolach PlayStation i PlayStation 2. Jednocześnie świeżość produkcji ma zapewnić skoncentrowanie się na walce konnej. Kierowany przez nas rycerz nie będzie mógł bowiem zejść ze swojego wierzchowca. Jazdą oraz interakcjami ze światem rządzić ma rozbudowany silnik fizyczny, który sprawi, że podczas pełnego galopu zderzenie z twardymi przeszkodami lub kopią trzymaną przez przeciwnika zakończy się tragicznie, a my zobaczymy jak odziany w pełną zbroję płytową rycerz zostaje wyrzucony z siodła niczym szmaciana lalka.

Last Knight - nowy zwiastun z platformówki o walce konnej - ilustracja #1

Last Knight zaoferuje dwa tryby zabawy. Pierwszym z nich będzie fabularna kampania. Nasz bohater rozpocznie w niej przygody jako skromny giermek, by ostatecznie zostać rycerzem. W międzyczasie będziemy musieli ocalić królestwo, pokonać kilka smoków i wygrać szereg turniejów. Podczas przygód odwiedzimy pięć rodzajów lokacji i zmierzymy się w wieloma typami przeciwników, z których każdy posiadać ma inne schematy zachowania. Dostępny też będzie tryb arcade, w którym mapy, zadania oraz położenie wrogów generowane mają być losowo.

Walka odbywać się będzie głównie za pomocą kopii, ale co pewien czas wykorzystamy również inne rodzaje uzbrojenia, w tym miecze oraz mini armaty. Gra pozwoli na przełączanie między perspektywami FPP i TPP. Rozgrywkę wzbogacą delikatne elementy RPG w postaci systemu rozwoju rycerza. Autorzy zamierzają również umożliwić daleko idącą modyfikację wyglądu bohatera. Wszystko to wygenerowane zostanie na silniku Unreal Engine 3.

Last Knight - nowy zwiastun z platformówki o walce konnej - ilustracja #2
Last Knight - nowy zwiastun z platformówki o walce konnej - ilustracja #3
Last Knight - nowy zwiastun z platformówki o walce konnej - ilustracja #4
Last Knight - nowy zwiastun z platformówki o walce konnej - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Last Knight: Ostatni rycerz

Last Knight: Ostatni rycerz