Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2013, 10:55

autor: Olek

Joe Danger i Joe Danger: The Movie w drodze na pecety

Studio Hello Games poinformowało o tym, że seria kaskaderskich zręcznościówek Joe Danger zawita w końcu na komputery PC. Jeszcze w tym roku na Steamie powinny pojawić się gry Joe Danger i Joe Danger: The Movie. Twórcy zapewniają, że w obu przypadkach nie będą to jedynie proste porty tytułów doskonale znanych konsolowym graczom.

Joe Danger chce podbić serca komputerowych graczy. - Joe Danger i Joe Danger 2: The Movie w drodze na pecety - wiadomość - 2013-05-25
Joe Danger chce podbić serca komputerowych graczy.

W przyszłym miesiącu miną 3 lata od premiery pierwszej gry z cyklu Joe Danger, która swego czasu była jednym z największych hitów usługi PlayStation Network. Wydana przed rokiem kontynuacja – Joe Danger: The Movie zawitała nie tylko na konsolę PlayStation 3, ale również konkurencyjnego Xboksa 360. Dla sympatycznego kaskadera niezdobytym terenem pozostawały do tej pory pecety, co jednak wkrótce się zmieni.

Zgodnie z zapowiedzią deweloperów ze studia Hello Games, obie gry z cyklu jeszcze w tym roku trafią do dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem platformy Steam. Pecetowe wersje Joe Danger i Joe Danger: The Movie nie będą jednak zwykłymi portami.

„W Hello Games mamy pewną zasadę. Kiedykolwiek wprowadzamy grę na nową platformę sprzętową, musimy coś dodać. Nie możemy po prostu zrobić szybkiego, haniebnego portu. Mamy szereg niespodzianek do ogłoszenia dla pecetowych edycji cyklu Joe Danger” – przekonuje Sean Murray, założyciel studia Hello Games.

Mistrz kaskaderów przed kamerą, czyli Joe Danger: The Movie. - Joe Danger i Joe Danger 2: The Movie w drodze na pecety - wiadomość - 2013-05-25
Mistrz kaskaderów przed kamerą, czyli Joe Danger: The Movie.

Czego można spodziewać się po pecetowych wersjach Joe Danger i Joe Danger: The Movie? Zgodnie z obietnicami deweloperów, w obu grach pojawią się nowe poziomy i nowe elementy. Poprawiona zostanie również warstwa wizualna. System sterowania dostosowany będzie do obsługi za pomocą klawiatury i komputerowej myszki lub przy użyciu gamepada, który świetnie sprawdzi się np. podczas zabawy w trybie Steam Big Picture. Pojawią się także funkcje społecznościowe pozwalające na przykład na rywalizację z innymi graczami dzięki opcji ghost recording. Korzystając z usługi Steam Workshop w prosty sposób można będzie dzielić się z innymi entuzjastami kaskaderskich wyczynów samodzielnie stworzonymi planszami.

  1. Strona internetowa studia Hello Games

Ostatnia aktualizacja: 2013-05-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.