Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2013, 10:50

autor: Michał Orlikowski

Kyrie Irving pojawi się na okładce NBA Live 14

Studio EA Sports ujawniło, jak wyglądać będzie okładka tegorocznej edycji NBA Live. Twarzą gry zostanie Kyrie Irving, rozgrywający Cleveland Cavaliers.

Z tegorocznej okładki NBA Live spoglądać groźnie będzie na nas Kyrie Irving - Kyrie Irving pojawi się na okładce NBA Live 14 - wiadomość - 2013-07-26
Z tegorocznej okładki NBA Live spoglądać groźnie będzie na nas Kyrie Irving

EA Sports, odpowiedzialny za produkcję gier sportowych oddział Electronic Arts, przedstawił okładkę tegorocznej edycji NBA Live. Twarzą serii w tym roku został Kyrie Irving – wschodząca gwiazda najlepszej ligi koszykówki świata.

Irving, mimo swojej jeszcze młodej kariery, może poszczycić się już kilkoma znaczącymi indywidualnymi tytułami. W 2011 roku był pierwszym zawodnikiem pozyskanym w corocznym naborze do ligi, tzw. Drafcie, stając się zawodnikiem Cleveland Cavaliers. W sezonie 2011/2012 ogłoszono go najlepszym debiutantem, co niedługo później zaowocowało powołaniem do Drużyny Gwiazd 2013. Dwudziesto-jedno latek stał się w ciągu dwóch sezonów jednym z najgłośniejszych nazwisk amerykańskiej ligi, wybranie go na twarz NBA Live 14 jest więc w pełni uzasadnionym ruchem.

Tegoroczna edycja NBA Live pojawi się wyłącznie na konsole nadchodzącej generacji – PlayStation 4 i Xbox One. Nieobecna od kilku lat seria (ostatnia część, NBA Live 10, pojawiła się w 2009 roku) powróci wyposażona w najnowszy silnik gier sportowych EA - EA Sports Ignite. Zaoferować ma nam nie tylko ulepszoną oprawę graficzną, lecz także usprawniony model fizyki i sztuczną inteligencję. Wykorzystanie w pełni możliwości Ignite ma być kluczem do sukcesu i pokonania najgroźniejszego konkurenta – NBA 2K14. Z tego także powodu gra nie pojawi się na konsolach obecnej jeszcze generacji, czyli między innymi PlayStation 3 i Xbox 360.

Data premiery NBA Live 14 nie została jeszcze dokładnie określona. Wiemy na pewno, że zagramy w nią jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w grudniu. Producent gry, EA Tiburon, obiecał rychłe ogłoszenie nowych szczegółów na temat tytułu.