Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2018, 16:29

autor: Osti

Kursk - znamy wymagania sprzętowe polskiej przygodówki

Opublikowano oficjalne wymagania sprzętowe gry Kursk. Przygodówka przygotowywana przez katowickie studio Jujubee będzie miała premierę na PC jeszcze w tym roku. Wersje konsolowe ukażą się później.

Kursk - znamy wymagania sprzętowe polskiej przygodówki - ilustracja #1

Kursk traktować będzie o katastrofie tytułowego okrętu podwodnego, która miała miejsce latem 2000 roku. Do dzisiaj nie poznano wszystkich szczegółów tragedii na morzu Barentsa. Fakt ten wykorzystali twórcy z Jujubee, którzy stawiają przed graczami zadanie poznania przyczyn zatonięcia statku i śmierci jego załogi, liczącej ponad sto osób.

Produkcja katowickiego studia stanowi pierwszoosobową grę przygodową w klimatach filmu szpiegowskiego oraz horroru. Co tak naprawdę wydarzyło się na pokładzie statku? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, będzie trzeba dysponować sprzętem spełniającym następujące wymagania:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Dual Core 3.2Ghz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 12 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Quad Core 3.2Ghz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1080
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 12 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Dla szybszego wczytywania danych twórcy zalecają także dysk SSD. Kursk ukaże się na PC i Mac 11 października 2018 roku. Przewidziana jest także wersja na konsole Xbox One i PlayStation 4, która powinna być dostępna w pierwszej połowie 2019 roku.

W sklepach dostępne będą dwie edycje tytułu. W standardowej znajdziemy grę, zestaw tapet, artbook w formie PDF do pobrania oraz soundtrack. Wersja kolekcjonerska wzbogacona zostanie dodatkowo o zapowiedziany już DLC Kengir, grę planszową KURSK: The Board Game (do samodzielnego wydruku) oraz ebook z nowelką O.R.P. Standardowa edycja kosztować będzie 129,99 zł, a kolekcjonerska 159,99 zł. Kupując Kursk na stronie studia, można liczyć na 20% zniżki (za grę zapłacimy wtedy odpowiednio 99,99 zł i 129,99 zł).

Czy mało doświadczone studio udźwignie ciężar historii Kurska? - Kursk - znamy wymagania sprzętowe polskiej przygodówki - wiadomość - 2018-07-02
Czy mało doświadczone studio udźwignie ciężar historii Kurska?

Zgodnie z zapowiedziami twórców, Kursk wydany zostanie w pełnej polskiej wersji językowej. Pełna lista języków, w jakich będzie można zagrać w tytuł, dostępna jest na karcie Steam.

Katastrofa rosyjskiego okrętu podwodnego z napędem jądrowym K-141 Kursk ciągle budzi sporo kontrowersji. Podobnie jak sama gra Kursk, za którą odpowiada bardzo młode studio, mające na koncie jedynie „mniejsze” tytuły, takie jak wyścigowe Flashout 2 czy Flashout 3D. W szeregi katowickiego Jujubee wchodzą jednak doświadczeni twórcy, którzy wcześniej pracowali w takich firmach jak CD Projekt RED, Traveller’s Tales czy Infinite Dreams.